Топ-5 порад як вибрати ялинку

Скоро наші будинки прикрасить неодмінний атрибут кожного Нового року - пухнаста і ароматна ялинка. Але вибрати правильну ялинку - справжнє мистецтво. Але ж дуже хочеться, щоб новорічне деревце радувало око кілька тижнів поспіль.

Тому сьогодні ми пропонуємо на ваш суд Топ-5 порад як вибрати ялинку . Якщо дотримуватися рекомендацій, то чарівний аромат хвої та атмосфера свята гарантовані кожному.

Зміст:

  • 5. Сосна, ялина або ялиця
  • 4. Як правильно зберігати ялинку
  • 3. Як правильно вибирати ялинку
  • 2. Як везти ялинку додому
  • 1. Як зберегти ялинку довше

5. Сосна, ялина або ялиця

Сосна виглядає більш пухнастою і розлогою за рахунок довгої хвої. Ялина займає менше місця, ну а ялиця - найменш колючий варіант.

До речі, тендітні скляні іграшки найрідше падають з сосни - адже у неї гілки ростуть вгору.

Насправді вибір між трьома варіантами - справа особистого смаку. При цьому найдорожчим деревцем є блакитна ялина, а найбільш стійким - ялиця, яка в хрестовині з водою стоїть до 75 днів. Саме ялиця найчастіше вкорінюється, якщо стоїть кілька тижнів у відрі з мокрим піском.

4. Як правильно зберігати ялинку

Якщо деревце куплено заздалегідь, то зберігати його бажано в холоді. Оптимально підійде незасклений балкон або неопалювальний гараж.

В приміщення ялинку краще заносити днів за п'ять до свята, щоб в розпал Нового року деревце вже розпушити, але ще не початок сохнути.

3. Як правильно вибирати ялинку

Якість ялинки легко визначити по діаметру стовбура. У півтораметрового деревця товщина стовбура повинна бути не менше 5 см, інакше ялинка буде слабкою і простоїть недовго.

Перед покупкою треба трохи зігнути гілку деревця - вона повинна бути гнучкою, не сухий і не крихкою.

Варто звернути увагу і на колір зрізу - якщо облямівка у зрізу вже потемніла, деревце довго не простоїть.

2. Як везти ялинку додому

Щоб не розгубити по дорозі дорогоцінну хвою, найкраще перевозити ялинку, обернувши її мішковиною. Якщо мішковини немає, то згодиться і мотузка, але такий варіант вимагає більшої акуратності. Не слід обмотувати ялинку поліетиленом - в такій упаковці вона може швидко зіпсуватися.

Переносити ялинку краще верхівкою вниз.

1. Як зберегти ялинку довше

Перед установкою ствол треба підготувати - очистити його від кори на 10 см знизу і трохи розщепити.

Найкраще ялинка стоїть у воді в спеціальній хрестовині або в відрі. Підійде і мокрий пісок. У міру випаровування води або підсихання піску рідину треба додавати.

Ялинку можна ставити біля батареї - так вона висохне набагато швидше. Оптимально підходить прохолодний і не захаращений меблями кут.

Щоб ялинка довше залишалася свіжою, можна додати у воду чайну ложку добрива для кімнатних квітів або чайну ложку цукру і маленьку щіпку солі.