Топ-5 підлітків, які вчинили відкриття в медицині

Багато школярів найбільше стурбовані тим, як справити враження на однокласниць і позбутися від акне на обличчі. Але є й інші підлітки, які намагаються знайти кошти від раку, грипу та інших серйозних захворювань, що переслідують людей протягом всієї історії.

Представляємо вам топ-5 підлітків, які зробили відкриття в медицині .

Зміст:

  • 5. Бріттані Венгер
  • 4. Серена Фасано
  • 3. Джо Ландоліна
  • 2. Ерік Чен
  • 1. Анжела Женг

5. Бріттані Венгер

Коли Бріттані була в сьомому класі, вона сказала, що закохалася в інформатику. Її підкорив і зачарував штучний інтелект (AI). Інший ключовий момент в житті дівчини стався в 10-му класі, коли у її двоюрідної сестри був діагностований рак молочної залози. Через це події Бріттані вирішила створити AI, який може виявляти рак молочної залози. Вона розробила програму під назвою AI Cloud4Cancer, обробну зразки з FNA тестів (тонкоіголочной аспіраційної пункційної біопсії). Достовірність результатів складає 99, 1%. Бріттані Венгер виграла Google Science Fair в 2012 році, і була запрошена в Білий дім на зустріч з президентом Обамою.

4. Серена Фасано

У 2013 році тринадцятирічна Серена Фасано їла йогурт і читала список інгредієнтів на упаковці. Серед них вона виявила бактерії під назвою лактобацили (Lactobacillus). Зацікавившись ними, Серена провела перший експеримент для шкільної наукової виставки.Вона використовувала зразки кишкової палички, які її батько, який працює в Науково-дослідному центрі при школі медицини університету штату Меріленд, купив для дочки. Фасано змішала зразки в йогурті, і з'ясувалося, що там, де було більше йогурту, було найменшу кількість кишкової палички.

Надалі дівчина виявила, що лактобактерії виділяють субстанцію, яка є смертельною для кишкової палички, і зуміла розкласти цю речовину на п'ять компонентів. Одним з них виявився раніше невідомий білок, який і був головним ворогом кишкової палички. У лютому 2006 року Серена отримала патент на цей білок.

3. Джо Ландоліна

Топ-3 відкриттів в медицині, скоєних молодими людьми, очолив 17-річний студент Нью-Йоркського університету. Він створив гель на рослинній основі, який застигає, коли потрапляє в кров або на тканині. Продукт під назвою VetiGel, може закрити внутрішню або зовнішню рану протягом 20 секунд або менше. Крім того, оскільки гель на рослинній основі, він може без шкоди перебувати в тілі.

VetiGel в даний час схвалений в США для використання на тварин, а в 2016 році може бути схвалений для використання на людях. Його творець сподівається, що гель буде включений в комплекти першої допомоги в усьому світі.

2. Ерік Чен

Вірус грипу швидко змінюється і може привести до смертельної епідемії в будь-який момент часу. Ерік Чен зрозумів це в 2009 році, коли йому було всього 13 років. Він почав шукати інгібітори ферменту під назвою інфлуенца ендонуклеаза, який робить грип заразним. Чен розробив комп'ютерну програму, яка звела нанівець півмільйона можливих інгібіторів, залишивши тільки шість.У 2013 році 17-річний юнак виграв Google Science Fair і отримав 100 тисяч доларів від фонду Intel Foundation за роботи зі створення нових ліків для лікування грипу.

1. Анжела Женг

Першим номером у рейтингу талановитих підлітків, які представили передові винаходи в медицині, йде сімнадцятирічна дівчина, яка розробила власну теорію лікування раку. Її ідея полягає в тому, щоб змішати ліки від раку з полімером. Полімер буде прикріплений до наночасток. У свою чергу, ці наночастинки будуть введені в організм, там вони повинні знайти ракові клітини. Потім, коли пацієнт пройде МРТ, лікар побачить, де саме пухлина знаходиться в організмі. Женг вважає, що якщо впливати інфрачервоним світлом на пухлину, полімер буде танути і вивільнить ліки. Це вб'є ракові клітини, не зачіпаючи здорові клітини. Тести на мишах показали, що пухлини майже повністю зникають.

За свої наукові дослідження Анжела отримала 100 тисяч доларів на національному науковому конкурсі Siemens.