Топ-5 референдумів про незалежність

Всенародний референдум, що пройшов в Криму, - подія, безумовно, історичне. Причому аж ніяк не унікальне, референдуми про незалежність або перепідпорядкування території проводилися в різних частинах світу.

Сьогодні ми представляємо Топ-5 референдумів про незалежність. До нього увійшли вже відбулися всенародні голосування, але в найближчому майбутньому список може поповнитися референдумами про відділення італійського регіону Венето, іспанської Каталонії, а також Шотландії.

Зміст:

  • 5. Референдум про незалежність Східного Тимору (1999 рік)
  • 4. Референдум про незалежність Чорногорії (2006 рік)
  • 3. Референдуми про незалежність Квебека (1980, 1995 роки)
  • 2. Референдум про незалежність Придністров'я (2006 рік)
  • 1. Референдум про незалежність Південної Осетії (1992 рік)

5. Референдум про незалежність Східного Тимору (1999 рік)

За незалежність від Індонезії висловилися 78, 5% жителів території. Голосування супроводжувалося спалахом насильства, в результаті зіткнень загинули, в тому числі, кілька спостерігачів від ООН.

Офіційне проголошення суверенітету Східного Тимору відбулося через 3 роки після референдуму - 20 травня 2002 року.

4. Референдум про незалежність Чорногорії (2006 рік)

На референдум було винесено питання про вихід Чорногорії зі складу державного союзу з Сербією. Явка на голосуванні склала майже 87%. При цьому 55, 5% голосів були віддані за незалежність.Результати визнали ООН, ЄС, Росія, США і Китай. Результати референдуму досі викликають суперечки, т. К. Поріг в 55%, необхідний для прийняття рішення, був перевищений всього на 0, 5% або на 2 000 голосів.

3. Референдуми про незалежність Квебека (1980, 1995 роки)

У канадській провінції постійно точаться суперечки про доцільність здобуття незалежності. За підсумками першого референдуму за відділення виступило 40, 44% населення, за підсумками другого - 49, 42%.

Основна причина сепаратистських настроїв в тому, що Квебек - традиційно франкомовна провінція, на відміну від решти англомовній частині Канади.

2. Референдум про незалежність Придністров'я (2006 рік)

Референдум не був визнаний легітимним України, ЄС, ОБСЄ, Молдовою, Радою Європи та США. Тим мені менш, 97% придністровців висловилися за незалежність регіону. Населення регіону складають молдавани, українці і росіяни, причому співвідношення національностей практично однаково.

Незважаючи на всі зусилля РФ і міжнародного співтовариства, обстановка на території невизнаної республіки залишається напруженою. У березні 2014 року голова Верховної ради республіки Михайло Бурла висловився за входження Придністров'я до складу території Росії.

1. Референдум про незалежність Південної Осетії (1992 рік)

Всенародне голосування стало результатом затяжної грузино-південноосетинського конфлікту. Первинною метою території було підвищення власного статусу в складі Грузії, але ініціатива не знайшла розуміння.

Як результат 3 січня 1992 року понад 99% учасників референдуму висловилися за незалежність Південної Осетії з перспективою входження до складу Росії.

Сьогодні Південну Осетію як незалежну державу визнають Росія, Нікарагуа, Тувалу, Венесуела і Науру.