Топ-5 причин чому алкоголь - найгірший з наркотиків

Пара келихів "вогненної води" можуть поліпшити травлення, заспокоїти нерви, позбавити від страху і сорому. Однак варто трохи перебрати і алкоголь стає відкритим порталом в наші кошмари.

Ось 5 причин, за якими алкоголь може бути найгіршим з усіх наркотиків.

Якщо ця біда не оминула вас стороною, читайте наш список найефективніших засобів від алкоголізму. Народні та лікарські засоби боротьби з запоєм.

Зміст:

  • 5. Алкоголь завдає життя найбільшої шкоди
  • 4. Алкоголь - найгірший ворог громадської безпеки
  • 3. Алкоголь вбиває більше людей, ніж будь-який інший наркотик
  • 2. Алкоголь і жорстоке поводження з дітьми
  • 1. Алкоголь - біда нашої культури

5. Алкоголь завдає життя найбільшої шкоди

"Велике дослідження" (Harvard Grant Study) - одне з найтриваліших соціологічних досліджень розвитку дорослих. Починаючи з 1938 року, дослідники з Гарварду відстежували життя 268 студентів молодших курсів, які повідомляли про свій емоційний і фізичне благополуччя.

У 2012 році керівник Harvard Grant Study Джордж Вейлант повідомив, що алкоголь був одним з ключових чинників в житті учасників дослідження. Він був більш значущий, ніж інтелект, політичні погляди або наявність багатих батьків. Алкоголізм був основною причиною розлучення випробовуваних, одним з головних тригерів для неврозу і депресії (при цьому зловживання алкоголем починалося ще до психічних проблем), і пов'язаний з курінням як одним великим внеском в раннє сходження в могилу.

4. Алкоголь - найгірший ворог громадської безпеки

Який наркотик у світі вважається найбільш небезпечним? За даними британського дослідження, правильна відповідь - алкоголь. У 2010 році авторитетний медичний журнал The Lancet опублікував дослідження про небезпеку, що виходить від 20 доступних наркотиків.

Воно було проведено під керівництвом психіатра і нейропсіхофармаколога Девіда Натта. У той час як героїн, крек, метамфетамін та зайняли перші місця по небезпеки, яку вони представляють для індивідуальних користувачів, один наркотик виявився найбільш шкідливими для суспільства в цілому. Вживання алкоголю в два рази підвищувало шанси завдати шкоди іншим людям, в порівнянні з кокаїном. З можливих 100 балів за шкалою небезпеки спиртного дісталися 45 (на другому місці героїн, у нього 20 балів).

3. Алкоголь вбиває більше людей, ніж будь-який інший наркотик

Висока смертність від спиртних напоїв входить в топ-3 причин, за якими алкоголь може бути найгіршим з усіх наркотиків. У ЗМІ часто з'являються історії про нові і дуже небезпечних наркотичних засобах. У вересні 2015 року з'явилася інформація, що синтетичний препарат К-2 нібито перетворює людей в оголених, несприйнятливих до болю зомбі. Однак в подібних історіях замовчується, що у нас вже є легко доступний, смертоносний наркотик.

За даними ВООЗ від 2014 року, на Росію припадає 500 тисяч смертей, пов'язаних зі зловживанням спиртним. А від інших видів наркотиків в Росії щорічно помирають близько 8 тисяч осіб. Якщо ми приходимо в жах від порівняно невеликого числа смертей від "Спайс", героїну та іншої наркотичної гидоти, ігноруючи набагато більшу небезпеку, то пора задатися питанням: що йде не так?

2. Алкоголь і жорстоке поводження з дітьми

Один з лідерів антирейтингу найстрашніших наслідків алкоголю. Неприваблива правда життя полягає в тому, що деякі п'яні дорослі б'ють, ґвалтують і морально принижують дітей. Діти з одним або двома батьками-алкоголіками частіше, ніж їх однолітки, виявляються в нестерпних побутових умовах, мають знижену масу тіла, страждають фізичними і психічними захворюваннями.

Звичайно, жахливе дитинство - біда не тільки дітей алкоголіків, але і тих, у кого мама чи тато пристрастилися до азартних ігор, героїну і т. Д. Але справа в тому, що ці види діяльності або повністю під забороною, або розумно обмежені. Алкоголь повністю переплітається з західної та європейською культурою і його споживання активно заохочується.

1. Алкоголь - біда нашої культури

На думку антрополога Енн Фокс, спиртне не є причиною насильства. В іншому випадку ми б бачили єдині рівні насильства у всіх питущих країнах. Фокс вважає: наша культура вчить, як потрібно поводитися п'яним людям. У різних фільмах, телевізійних шоу і книгах вживання спиртних напоїв показано, як щось, що звичайні люди роблять регулярно.

У той же час, ми вчимося ототожнювати випивку з агресією і відсутністю самоконтролю. Результатом є порохова бочка з усіх найгірших можливих результатів.