Топ-5 професій небезпечних для серця і судин

Деякі люди із зайвою вагою і проблемами з серцево-судинною системою звинувачують в цьому свою пристрасть до солодкого, деякі покладають провину на сидячий спосіб життя, але виявилося, що є ще дещо що, негативно впливає на серце і розмір талії.

Вчені з Американської кардіологічної асоціації (АКА) виявили, що люди деяких професій більш схильні до ризику розвитку ожиріння і проблем з серцем і судинами.

Для того, щоб зрозуміти це, вчені обстежили 5. 5 тисяч людей старше 45 років. Їм вимірювали кров'яний тиск, рівень цукру в крові і холестерину, опитали про дієту, пристрасть до куріння і перевірили на ожиріння.

Ось топ-5 професій, які можуть стати проблемою для вашого серця (і вашої талії).

Зміст:

  • 5. Менеджери, юристи, медики, бухгалтери та бізнесмени
  • 4. Кулінари
  • 3. Вантажники
  • 2. Співробітники поліцейської служби і пожежники
  • 1. Продавці і підприємці

5. Менеджери, юристи, медики, бухгалтери та бізнесмени

Самі здорові професіонали в даному дослідженні. Вони ходять в тренажерний зал досить регулярно і 75% опитаних вважають принаймні помірно активними. Одна третина випробуваних мала ідеальну масу тіла. І рідко ви знайдете менеджера, який курить з клієнтом поза офісом. Не дивно, що курцями є тільки 6% опитаних. Зате багато представників цих професій не проти покуштувати фаст-фуд.

4. Кулінари

Забавно, але факт: люди, що працюють з їжею, самі часто мають шкідливі харчові звички. Про це свідчать дані дослідження АКА. Близько 75% кухарів страждають від надмірної ваги

3. Вантажники

, де найбільше палять люди в рейтингу небезпечних для серця професій. Майже чверть опитаних фахівцями АКА "димлять як паровози", що не сприяє ні здоров'ю легких, ні хорошого стану серцево-судинної системи.

2. Співробітники поліцейської служби і пожежники

Люди, які відповідають за нашу безпеку, часто не можуть захистити своє серце від хвороби. Для того, щоб служити в поліції, потрібно відповідати суворим стандартам, в тому числі і фізичним, однак 90% співробітників поліції, які брали участь в дослідженні, страждали ожирінням або надлишковою вагою, 77% мали високий рівень холестерину і у 35% було зафіксовано високий кров'яний тиск .

Як і поліцейські, доблесні вогнеборці, які брали участь в дослідженні, не відрізнялися тендітною статурою.

1. Продавці і підприємці

Переважна більшість продавців в даному дослідженні, здається, продають своє здоров'я краще, ніж товари. Із загального числа досліджуваних у 68%, виявилися шкідливі звички харчування і у 69% рівень холестерину був сильно підвищений. Так що їх, швидше за все, чекає повчальна лекція від лікаря-кардіолога.

Що стосується підприємців, то вони нехтують тренажерним залом, і тільки 20, 8% випробовуваних регулярно займаються фізичною активністю. Адже робота чекати не буде!

Більш ранні дослідження показали, що ряд професій, які увійшли в "нездоровий список", вимагають від людей виконувати змінне роботу, мало спати і сприяють високому рівню стресу.А недолік сну і часті хвилювання можуть привести до неповноцінного харчування, прагненню більше пити і курити.

Автори дослідження не просто повідомили про негативні наслідки різних професій. Заодно вони запропонували і прості кроки щодо профілактики і ожиріння і захворювань серця.

  1. Зробіть собі здоровий обід і візьміть його на роботу, замість того, щоб в обідню перерву бігти до найближчого кафе.
  2. За можливості віддайте перевагу ліфта сходи.
  3. Відкладіть половину вашого обіду на годину і сходіть на прогулянку.