Топ-5 найуспішніших сімейних компаній

Історії відомі сотні прикладів того, як маленький сімейний бізнес виростав до розмірів великих компаній з мільйонними оборотами. Правда сьогодні багато відомих брендів змінили господарів, яким належали по 100 і більше років. Так, колись сімейними підприємствами були Tissot, Chоpard і Adidas.

В нашому ж сьогоднішньому Топ-5 зібрані найуспішніші сімейні компанії , власникам яких вдається зберігати контроль над бізнесом.

Зміст:

  • 5. Est? e Lauder Companies Inc.
  • 4. Siemens AG
  • 3. Ford Motor Co
  • 2. Walmart Stores
  • 1. Samsung Group

5. Est? e Lauder Companies Inc.

Ця американська компанія - найвідоміший в світі виробник косметики і власник таких брендів, як Estee Lauder, Clinique, M • A • C, Donna Karan, Tommy Hilfiger, American Beauty. Заснувала компанію в 1946 році Есте Лаудер, яка простояла біля керма своєї справи майже 50 років.

На сьогоднішній день сім'ї Лаудер належить більше 83% акцій компанії. Est? e Lauder Companies Inc. є роботодавцем для 32 тисяч чоловік, а річний прибуток компанії перевищує $ 210 мільйонів.

4. Siemens AG

Транснаціональний концерн є одним з найбільших в світі виробників електроніки, транспорту, енергетичного обладнання, світлотехніки. Акції компанії включені в базу для розрахунку таких важливих фондових індексів, як DAX, S & P, Dow Jones.

Засновником фірми в 1847 році був німецький інженер Вернер Сіменс, фінансову підтримку якому надав двоюрідний брат Йоганн Георг Сіменс.Спадкоємці Вернера Сіменса перетворили компанію діда в потужну корпорацію, представлену в 190 країнах світу. Сьогодні на Siemens працюють 405 тисяч осіб.

3. Ford Motor Co

Американська автомобілебудівна компанія входить в рейтинги Fortune 500 і Global 500. Засновником компанії в 1903 році став Генрі Форд, який прославився тим, що першим застосував конвеєр в процесі складання авто.

Вже більше 100 років компанія Ford Motor Co належить родині Фордів. На Ford працюють 350 тисяч чоловік, а річний прибуток становить понад $ 160 мільярдів.

2. Walmart Stores

Американська Рітейлінговая компанія управляє найбільшою в світі торговельною мережею під маркою Walmart. Компанія належить родині Уолтон, а син засновника компанії Робсон Уолтон є головою ради директорів.

В мережу Walmart входить понад 10 тисяч магазинів у 27 країнах світу. Річний прибуток компанії становить понад $ 200 мільярдів. Загальна чисельність персоналу - понад 2 мільйони осіб.

1. Samsung Group

Один з найбільших в світі концернів веде свою історію від цеху з виробництва рисової муки, відкритого в 1930-х роках корейцем Лі Бен Чхоль. Існує легенда про те, що Лі Бен знайшов гроші на започаткування бізнесу на руїнах згорілого будинку.

Samsung в перекладі означає "три зірки". Вважається, що компанія була названа так на честь трьох синів Лі Бен Чхоль, молодший з яких, Лі Кун Хі, довгий час був главою сімейного бізнесу. Незважаючи на свою відставку, Лі Кун Хі є власником великої частки акцій компанії, а також найбагатшою людиною Південної Кореї.

Сьогодні річний оборот групи компаній Samsung становить понад $ 200 мільярдів.