Топ-5 найбільш знаменитих штучних островів

Дуже багато держав страждають від дефіциту території. Саме з цієї причини найчастіше з'являються штучні острови. На них організують курортні зони, будують аеропорти і житлові райони.
В сьогоднішній Топ-5 увійшли найзнаменитіші штучні острови . На їх створення пішли роки роботи, мільярди доларів і мільйони тонн грунту.

Зміст:

  • 5. Республіка Мінерва, Тонга
  • 4. Божа Матір на Скелі, Чорногорія
  • 3. Аеропорт Міжнародний аеропорт Гонконгу, Гонконг
  • 2. Острів Фенікс, Китай
  • 1. Архіпелаг The World і Пальмові острови, ОАЕ

5. Республіка Мінерва, Тонга

Республіка Мінерва - самопроголошену міні-держава, яке знаходиться на південь від островів Фіджі. Його засновником став Майкл Олівер - американський мільйонер з литовським корінням. У 1972 році він вирішив заснувати власну державу, вільний від податків, субсидій та допомоги. За його задумом, основними формами доходу жителів Мінерви повинні були стати туризм, рибальство і легка промисловість. Для здійснення своєї ідеї Олівер взяв в оренду кілька барж, за допомогою яких насипав на коралових рифах штучний острів, оголосивши його Республікою Мінерва. Все б нічого, але влада держави Тонга вважали ці рифи своєю територією. Висадився десант тонганской армії підняв над Мінервою свій прапор.

4. Божа Матір на Скелі, Чорногорія

Мода будувати штучні острови зовсім не віяння останніх десятиліть.Ще в 1452 році в Чорногорії силами двох братів-рибалок був насипаний рукотворний острів, а згодом на ньому було зведено церкву. Легенда свідчить, що в 1453 році на морський скелі моряками була знайдена чудотворна ікона Богородиці, яка вилікувала їх від хвороби. За два наступних століття жителі міста насипали цілий острів поверх невеликого скелі, а в 1630 році на ньому було збудовано церкву Богородиці. Для створення острова використовувалися старі затоплені кораблі і каміння, які сюди привозили все відбуваються суду. Ця традиція (кидати камені в воду) сьогодні збережена у вигляді свята Фашінад, під час якого проходить барвиста морська регата.

3. Аеропорт Міжнародний аеропорт Гонконгу, Гонконг

Непомірна завантаженість старого аеропорту Каї Так підштовхнула влада Гонконгу до будівництва самого дорогого споруди, нового сучасного аеропорту на насипних територіях. В результаті створення штучного острова Міжнародний аеропорт Гонконгу загальна площа Гонконгу збільшилася на 1%. На конференції ConExpo в 1999 році будівництво аеропорту було визнано одним з Головних досягнень в будівництві 20 століття. А проект був навіть занесений в Книгу рекордів Гіннеса як найдорожчий аеропорт в світі.

2. Острів Фенікс, Китай

У Китайській Народній Республіці вже виріс свій клас мільйонерів і мільярдерів. Для них і призначений цей елітний острів. Він розташований на південь від острова Хайнань і з'єднаний з ним мостом завдовжки 395 метрів. Острів Фенікс має овальну форму розміром приблизно 1100 на 370 метрів, а площа острова становить понад 365 000 квадратних метрів. Острів почали насипати в 2008 році, а в даний час йде активна забудова території. Термін закінчення робіт - 2014 рік.Сумарна вартість проекту - близько $ 700 мільйонів.

1. Архіпелаг The World і Пальмові острови, ОАЕ

303 штучних острова, насипаних в Перській затоці в водах Об'єднаних Арабських Еміратів, розташовані таким чином, що формують собою карту світу. Кожен з цих островів можна купити в приватне володіння. Неподалік від них розташовані Пальмові острови найбільш відомі в світі. Кожен острів виконаний у формі пальми і має свою назву: Пальма Дейра, Пальма Джебель Алі і Пальма Джумейра. Забудованої на сьогоднішній день є тільки Пальма Джумейра, де розташовані готелі, приватні домоволодіння і торгово-розважальні центри.