Топ-5 найкорисніших в господарстві роботів

Рутинні домашні справи здатні нагнати нудьгу на кого завгодно. До чого ж лінь кожен день мити посуд, прибирати і готувати вечерю. Найметкіші серед ледарів, виявляється, зустрічаються серед винахідників. Саме вони придумують роботів, здатних взяти на себе найбільш монотонний і виснажливий працю.

Пропонуємо Вашій увазі Топ-5 найкорисніших в господарстві роботів .

Ці незамінні помічники і поїсти приготують, і від пилу позбавлять, і за здоров'ям простежать. Ось тільки в серійне виробництво, на жаль, йдуть далеко не всі винаходи.

Зміст:

  • 5. Робот пилосос.
  • 4. Робот для мийки унітазів.
  • 3. Робот для купання домашніх вихованців.
  • 2. Робот-медсестра.
  • 1. Робот-кулінар - блакитна мрія домогосподарок.

5. Робот пилосос.

З'явився в 2002 році. Це був апарат Roomba, який, правда, довгий час залишався лише концептом. Першим успішним роботом, котрі вступили в серійне виробництво, став Trilobite від компанії Electrolux. Повністю автоматизований прибиральник самостійно повзає по підлозі, поглинаючи пил в найбільш недоступних куточках квартири. Одного разу пройшовшись по ввіреній території, пилосос запам'ятовує маршрут і виконує прибирання без участі господаря. Сьогодні вартість роботизованих пилососів стартує від 10 000 рублів.

4. Робот для мийки унітазів.

Повністю позбавляє господаря від не надто приємною обов'язки щодо приведення в порядок "білого друга".Ізраїльські інженери розробили концепт апарату, здатного ідеально вичистити будь унітаз. Дуже ймовірно, що якщо коли-небудь машини повстануть проти людини, мийники унітазів стануть першими роботами - бунтарями. Аж надто незавидна у них доля!

3. Робот для купання домашніх вихованців.

Убереже Вас від подряпин і укусів. Адже часто миття викликає у собак і кішок настільки бурхливий протест, що здоров'я господаря виявляється під загрозою. З роботом - купальщиком таких проблем не виникає. Апарат схожий на помісь хорошою пральної машини з акваріумом, в який поміщають тварина і через скло спостерігають за миттям і сушінням. До речі, найбільш просунуті моделі оснащені функцією масажу і можуть застосовуватися навіть в якості апарату для фізіо-процедур. Собака, наприклад, може не тільки покупатися, а й підлікувати спину і суглоби, а також пройти дезінфекцію для позбавлення від шкірних паразитів. Правда, варто відзначити, що домашні вихованці аж ніяк не в захваті від подібних "собако-мийок".

2. Робот-медсестра.

Виконує відповідальну і важку роботу по догляду за хворими. Наприклад, модель uBOT-5 в змозі зробити обхід, виміряти пацієнтам пульс, тиск і температуру, послухати легені. За процедурою обходу за допомогою web-камери спостерігає лікар, чиє обличчя пацієнт бачить на моніторі. Інші модифікації робота призначені для догляду на дому за людьми похилого віку та лежачими хворими. У разі екстреної ситуації робот самостійно викличе швидку допомогу. Цілком ймовірно, що подібні механізми увійдуть в наше повсякденне життя вже в самому найближчому майбутньому.

1. Робот-кулінар - блакитна мрія домогосподарок.

Ніякі кухонні комбайни, м'ясорубки і чудо-пічки не замінять японського робота, здатного без будь-якої участі людини приготувати овочеве рагу, млинчики або суші.Правда, дозволити собі цю новинку робототехніки зможуть хіба що мультимільярдер - вартість кухаря складе майже 200 тисяч доларів США. За такі гроші багатії можуть роками утримувати штат прислуги. Природно, з часом ціна падатиме, і першими роботів візьмуть на роботу власники точок громадського харчування. Такий кухар не пересмажиться стейк, не втратить в салаті власний волосся і ніколи не пересолити гарнір. А нинішнім шеф-кухарям доведеться терміново перекваліфіковуватися в програмістів.