Топ-5 найуспішніших мільярдерів 2015 року

Американське відділення журналу Forbes назвало імена найуспішніших мільярдерів , для яких 2015 рік запам'ятався не санкціями і імпортозаміщенням, а зростанням ціни акцій їхніх компаній.

Ось п'ятірка улюбленців бізнес-фортуни, які зуміли примножити свої статки на кілька мільярдів доларів.

Зміст:

  • 5. Майкл Блумберг
  • 4. Сергій Брін
  • 3. Ларрі Пейдж
  • 2. Марк Цукерберг
  • 1. Джефф Безос

5. Майкл Блумберг

Топ-5 найбільш щасливих багатіїв 2015 року відкриває власник телеканалів, радіостанцій, і парох .... немає, пароплавів у Блумберга немає, зате є всесвітня комп'ютерна мережа фінансових новин. І всі разом вони принесли скромному мільярдерові 5. 5 млрд. Доларів. Менше, ніж у інших учасників рейтингу, але теж більш ніж достатньо, щоб відзначити рік Червоної мавпи так, щоб було що згадувати залишилися 364 дні.

4. Сергій Брін

Завдяки цьому інтернет-підприємцю і вченому, а також його друга Ларрі Пейджу, ми можемо відправляти один одного "погуглити", щоб знайти відповідь на будь-яке питання. Пошуковик Google став для багатьох людей настільки ж невід'ємною частиною життя, як сніданок. У 2015 році Брін став багатшим на 8. 9 млрд. Доларів. Зараз він контролює Google X, лабораторію, створену, щоб наповнити світ фантастичними розробками, такими як самокеровані автомобілі, Google Glass і навчається нейронна мережа.

3.Ларрі Пейдж

У 2015 році творці Google Inc. оголосили про зміну структури свого бізнесу. Вони створили холдинг Alphabet, гендиректором якого і став Пейдж. До нової структури увійшли кілька компаній, у тому числі Google, і що належить йому лабораторія Google X, яка займається незвичайними проектами, на кшталт дронів для доставки товарів. Звістка про новий проект було прихильно зустрінуте інвесторами, і в серпні акції Google подорожчали на 4. 3%. А всього за 2015 рік Пейдж заробив 9. 2 млрд. Доларів і став одним з найвпливовіших людей 2015 року.

2. Марк Цукерберг

У 2005 році Facebook відзначив свій перший "день народження". Тоді компанія ще називалася TheFacebook і Цукерберг запропонував її популярною соцмережі MySpace за 75 млн. Доларів. Гендиректор MySpace Кріс ДеВульф відмовився від угоди. У 2006 році Цукерберг знову зробив MySpace пропозицію, додавши в суму нулик. І знову отримав відмову. А в 2015 році творець "ліцокнігі" заробив 11. 2 млн. Доларів і міг би сам купити колишнього головного конкурента.

1. Джефф Безос

Це був дуже хороший рік для Amazon. Настільки вдалий, що глава цієї компанії очолив рейтинг найбільш успішних доларових мільярдерів. За версією Forbes, за рік Безос зумів заробити 29. 5 млрд. Доларів і увійшов в топ-5 найбагатших людей світу (загальний стан - 58. 4 млрд. Доларів), і топ-3 найбагатших IT бізнесменів планети.

Для порівняння:

  • Обсяг ВВП Буркіна-Фасо, африканської країни з населенням близько 18. 4 млн. Чоловік в 2014 році склав 29. 3 млрд. Доларів за даними МВФ.
  • Обсяг ВВП Зімбабве, в якій проживають 13 млн. Жителів - 27. 1 млрд. Доларів (за 2014 рік).

Так що там Зімбабве, глава Amazon в цьому році заробив достатньо, щоб купити кандидата в президенти США Дональда Трампа 7 разів, якщо Forbes правильно розрахував чисту вартість активів епатажного бізнесмена (4.1 млрд. Доларів). І запустити його в космос, як Безос запропонував в своєму блозі в Twitter.