Топ-5 найулюбленіших і популярних мультфільмів в Росії

Всі ми родом з дитинства. А в дитинстві діти обожнюють дивитися мультики. І багато росіян, які виросли на шедеврах радянської мультиплікації, продовжують любити їх і в зрілому віці. Такий висновок дозволяють зробити результати опитування за участю 1600 респондентів. Він був проведений ВЦИОМ методом телефонного інтерв'ю.

Представляємо вам рейтинг найулюбленіших і популярних мультфільмів в Росії .

Зміст:

  • 5. "Кот Леопольд"
  • 4. "Вінні-Пух"
  • 3. "Канікули в Простоквашино"
  • 2. "Маша і ведмідь"
  • 1. "Ну постривай"

5. "Кот Леопольд"

Доброму і привабливого коту, якого дошкуляють миші-хулігани, віддали голоси 7% респондентів. Вперше глядачі побачили Леопольда в 1975 році, а зйомки серіалу були завершені в 1987 році. Цей пухнастий миротворець, озвучений Андрієм Мироновим, вчить дітей доброті та постійно повторює, що жити потрібно дружно. А його противники-миші під кінець кожної серії каються в своїх витівках.

4. "Вінні-Пух"

Популярний мультсеріал про пригоди ведмежати і його вірних друзів люблять 12% опитаних. Воно й не дивно, адже Вінні-Пух ніколи не сумує, винаходить хитромудрі способи видобутку меду, а які чудові пісні складає! Прем'єра мультфільму відбулася в 1969 році і з тих пір Вінні-Пух, П'ятачок і все-все-все залишаються завсідниками ефіру різних телеканалів. А їх фрази давно розтягнули на жартівливі цитати.

3. "Канікули в Простоквашино"

Топ-3 найкращих радянських і російських мультфільмів відкриває історія про дорослому не по роках Дяді Федора, розважливому кота Матроскіна і безтурботне пса Кульці. За Простоквашино проголосували 16% респондентів. Прем'єра відбулася в 1980 році. Це другий мультфільм з серії "Троє з Простоквашино". Хоча в ньому і прослизає тема непокори батькам (Дядя Федір не хоче проводити відпустку в Сочі і збігає в село), ​​він також вчить самостійності, життєвої мудрості (спасибі Матроскіну) і доброму відношенню до тварин.

2. "Маша і ведмідь"

Цей російський мультфільм назвали улюбленим 26% опитаних. Його показ почався порівняно недавно - в 2009 році. У 2016 році він став найпопулярнішим. Загальна ідея сюжету базується на відомій народній казці "Маша і ведмідь". Весела, непосидюча, цікава дівчинка і колишній цирковий ведмідь, який любить тишу і затишок - дивна парочка. Однак саме ця дивина - одна з родзинок мультсеріалу. А ще дивлячись на те, як страждає ведмідь від Машиних витівок, багато батьків можуть дізнатися в ньому себе.

1. "Ну постривай"

Очолює рейтинг радянських і російських мультфільмів. Цей мультсеріал, озвучений Анатолієм Папановим (Вовк) і Кларою Румянцевої (Заєць) люблять 59% росіян. "Нульова" серія з'явилася в 1969 році, а 19-20 випуски вийшли в 2005 році.

Вовк поводиться як типовий хуліган: ображає слабких, смітить на вулицях, в гонитві за Зайцем викрадає і громить чужу власність і здійснює інші непривабливі речі. А Заєць - спортсмен, інтелігент і юний технік, що подає позитивний приклад підростаючому поколінню. Серіал став настільки популярним, що з його героями з'явилася електронна кишенькова гра і серія комп'ютерних ігор від "1С-СофтКлаб".А Монетний двір Ніуе випустив дві монети з Вовком і Зайцем. Вони входять в серію колекційних монет "Герої мультфільмів". На одній монеті зображено персонажі мультфільму, що виступають на Новорічної Ялинці, на другий вони танцюють на ковзанах.

На питання про те, які мультфільми найкраще демонструвати дітям (не більше 2 відповідей), 83% респондентів відповіли "радянські", і 43% віддали перевагу сучасну російську мультиплікацію. Про необхідність ростити дітей на іноземних мультфільмах заявили 5% опитаних. До речі, єдиним закордонним мультфільмом, що прорвався в десятку найпопулярніших, виявився "Том і Джеррі".

Для більшості респондентів (62%) переважно повнометражні мультфільми, ніж короткометражки (29%).