Топ-5 найбільш небезпечних для здоров'я спортивних вправ

Фізична активність - запорука міцного здоров'я. Тому люди, регулярно присвячують час вправ вдома або в спортзалі, безумовно, надходять вірно. Однак професійні інструктори часто попереджають, що деякі вправи можуть завдати значної шкоди здоров'ю, особливо, якщо порушувати техніку їх виконання.

Сьогодні ми пропонуємо вивчити Топ-5 найбільш небезпечних для здоров'я спортивних вправ . При наявності проблем з суглобами і зв'язками, а також при відсутності досвіду, бажано підібрати їм більш безпечну альтернативу.

Зміст:

  • 5. Низькі присідання
  • 4. Розгинання гомілок на тренажері
  • 3. Станова тяга
  • 2. Відведення стегна на тренажері
  • 1. "Метелик" (зведення рук на тренажері)

5. Низькі присідання

Присідання дійсно ефективні вправи для сідниць будинку. Однак, згинаючи коліна під кутом, який гостріше 90 градусів, ми піддаємо ризику суглоби. Професіонали стверджують, що отримати защемлення меніска і порушення кровообігу при присіданнях - простіше простого. Тому виконувати присідання потрібно дотримуючись правил: таз повинен залишатися вище коліна, вправу слід робити повільно, а ноги тримати паралельно.

4. Розгинання гомілок на тренажері

Це популярне вправа спрямована на розвиток квадрицепсов (м'язів передньої частини стегна), однак подібні рухи абсолютно протиприродні для людини, адже при ходьбі ноги рухаються зовсім інакше.Розгинаючи гомілки з положення сидячи з великим навантаженням, ми ризикуємо перевантажити сухожилля і зв'язки, що оточують колінну чашечку. Більш безпечним і не менш ефективним варіантом може стати виконання неглибоких присідань на одній нозі.

3. Станова тяга

При виконанні вправи гантелі або штангу утримують в центрі в позиції стоячи, при цьому руки знаходяться близько один до одного. Піднімаючи вага до підборіддя, ми ризикуємо отримати защемлення нерва в області плечей. Альтернативою може стати виконання тяги, зігнувшись вперед на 90 градусів. Вага утримують руками, розведеними трохи ширше плечей, а потім піднімають до тих пір, поки плечі і лікті не опиняться на одній прямій.

2. Відведення стегна на тренажері

Популярне, але небезпечне спортивне вправу для зміцнення сідничних м'язів може обернутися травмою спини або тазостегнового суглоба, особливо у жінок. Вкрай важливо не виставляти на тренажері велику вагу. Розумною альтернативою небезпечному вправі можуть стати випади з еспандером, закріпленим на щиколотках.

1. "Метелик" (зведення рук на тренажері)

Ця вправа мало хто виконує, дотримуючись правильну техніку. В процесі тренування плечовий суглоб відчуває надмірне навантаження, яка може через час обернутися регулярними болями. Крім того, прокачати середину грудей за допомогою метелики дуже складно. Професіонали рекомендують замінити це небезпечне для здоров'я вправа на розведення гантелей в положенні лежачи. Важливо, щоб вага завжди був адекватний рівню фізичної підготовки.