Топ-5 найдавніших міст планети

Є міста на нашій планеті, які вважаються дуже давніми. У них багато історичних пам'яток, які витримали випробування часом. Вони є справжньою гордістю наших днів не тільки з точки зору своєї давності, а й архітектурного ансамблю. Жодного відвідувача ці місця не залишать байдужим!

Зміст:

  • 5. Бейрут
  • 4. Єрусалим
  • 3. Сузи
  • 2. Біблос
  • 1. Пловдив (Траціан)

5. Бейрут

Для початку ми підем в Бейрут - культурний центр Лівану. Місту вже більше п'яти тисяч років. А перші поселення датовані 3 тисячоліттям до народження Христа. Під час розкопок вдалося виявити різні поселення: жили на цих землях османи, араби, фінікійці і римляни. Після закінчення громадянської ліванської війни місто стало вважатися туристичним центром.

4. Єрусалим

Відвідувачів священного Єрусалиму очікує духовне просвітлення і очищення. Не дарма його вважають духовним центром ізраїльтян. Це один з трьох священних міст мусульманського народу (після Мекки і Медини). Близько трьох тисячоліть до н. е. його обгрунтували перші поселенці. Кожен турист зобов'язаний побувати біля Стіни Плачу, в Храмі Гробу Господнього і мечетях під назвою аль-Акса і Купол Скелі. За весь час існування Єрусалиму чужинці зробили п'ятдесят і дві спроби нападу, найстаріший місто переніс сорок чотири захоплення і був в облозі двадцять три рази. В історії вказуються також дві події, в результаті яких ця святиня могла бути повністю знищена.

3. Сузи

Сузи, колись що був величною столицею Еламська держави, захоплений ассирийцами, розташовується на іранських землях. Один з найдавніших міст світу. У замку проходили часті театральні вистави. Сьогодні на цих землях засновано місто під назвою шуш, що нараховує близько сімдесяти тисяч жителів.

2. Біблос

Той, кому пощастить побувати в Библосе, повинен обов'язково помилуватися церквою святого Іоанна Хрестителя, спорудженої в дванадцятому столітті. Розташовується цей найдавніший місто в Лівії. Заснували його фінікійці, поселення яких виникли в 5 столітті до Різдва Христового. Спочатку він був Гебале і постачав папірусом греків, які згодом придумали йому нову назву. До слова, святе письмо (відоме всім під словом "Біблія") має коріння звідси. Пам'яток тут незліченну безліч: архітектурна палітра представлена ​​старими финикийскими соборами, історичним замком "Біблос" і стіною, спорудженої в середні століття.

1. Пловдив (Траціан)

Пловдив, відомий раніше як Траціан і нині розташовується в Болгарії, теж заманює мандрівників своєю історією. Тут знаходився найбільший і найважливіший центр римлян. До приєднання цієї території до Болгарії Пловдив був частиною Візантії, а потім - Османської імперії. Сьогодні в стародавньому місті залишилося багато незайманих руїн. Найбільш відомі з них представлені римським амфітеатром і акведуком. Великою популярністю користуються так звані османські ванни.