Топ-5 найдешевших фільмів в історії кіно

Щоб залучити глядача в кінотеатр , продюсери витрачають мільйони доларів на спецефекти, гонорари голлівудським зіркам, рекламну кампанію і т. д. В результаті бюджет картини може становити сотні мільйонів. Однак не завжди такі витрати окупаються і приносять прибуток.

А між тим є в історії приклади того, як фільм вартістю кілька десятків тисяч доларів приніс творцям прибуток і славу. Саме такі картини увійшли в сьогоднішній Топ-5 найдешевших фільмів в історії кіно.

Зміст:

  • 5. Ніч живих мерців (бюджет - $ 114 тисяч)
  • 4. Відьма з Блер: Курсова з того світу (бюджет - $ 20 тисяч)
  • 3. Запал (бюджет - $ 7 тисяч)
  • 2. У поганому смаку (бюджет - $ 3 тисячі)
  • 1. Велике пограбування поїзда (бюджет - $ 100)

5. Ніч живих мерців (бюджет - $ 114 тисяч)

Для створення цього фільму жахів використовували вражаюче кошмарний грим і свинячі тельбухи замість комп'ютерної графіки. Творець картини Джордж Ромеро спочатку планував зняти комедію, однак, вийшов досить моторошний фільм, від якого кров холоне в жилах. Крім того саме після "Ночі живих мерців" в кіно з'явився термін "зомбі". У прокаті фільм виявився неймовірно популярним, принісши творцям $ 42 мільйони.

4. Відьма з Блер: Курсова з того світу (бюджет - $ 20 тисяч)

Цей малобюджетний фільм жахів був знятий в 1999 році шанувальниками незалежного американського кіно. За сюжетом три студента заблукали в лісі під час зйомок курсового проекту про місцеву легенду - таємничу відьму з Блер.

Зйомки на любительську камеру, покликані здешевити картину, були сприйняті аудиторією як оригінальна знахідка. Фільм оцінили інвестори, і компанія Artisan Entertainment придбала "Відьму з Блер" за $ 1. 1 мільйона. У прокаті картина зібрала $ 248 мільйонів.

3. Запал (бюджет - $ 7 тисяч)

Стрічка нікому раніше невідомого Шейна Каррути взяла перший приз престижного фестивалю незалежного кіно "Санденс". Режисер сам написав сценарій і до того ж знявся в одній з головних ролей. Сюжет розповідає про подорожі в часі, а дія фільму відбувається в рідній домівці Шейна Каррути. В епізодах знялася вся родина режисера.

Незважаючи на високу оцінку журі фестивалю, глядачі лають фільм за огидне якість звуку і не цілком переконливу гру акторського складу. Однак під час показів ніхто не залишав зал, відзначаючи, що картина має якусь чарівну привабливість, незважаючи на всі недоліки.

2. У поганому смаку (бюджет - $ 3 тисячі)

Цей фільм став першою роботою знаменитого новозеландського режисера Пітера Джексона. Зйомки цього фантастичного фільму зайняли кілька років, т. К. Весь бюджет складався з студентської стипендії Джексона. Все інопланетне зброю в фільмі зробили з алюмінієвих труб, а маски для інопланетян мама Пітера Джексона самостійно випікала в домашній духовці. Так що ні про які комп'ютерних технологіях і спецефектах творець "Володаря Кілець" і "Кінг Конга" тоді не думав.

Сам режисер зіграв в картині 2 ролі, інші дісталися його друзям. До речі, жодного персонажа жіночої статі в кіно немає.

1. Велике пограбування поїзда (бюджет - $ 100)

Цей фільм 1903 роки триває всього 11 хвилин.Зняв його Томас Едісон, створивши першу картину, яка не просто демонструє епізод з життя, а має шлях короткий, але сюжет. Фільм заснований на реальних подіях, і коротко розповідає про зухвале пограбування поїзда "Юніон пасіфік" в 1900 році. До речі, фільм виявився одним з найкасовіших в кіноіндустрії. Збори від показу "Пограбування" склали $ 20 тисяч, що в 200 разів перевищує бюджет картини. Для прикладу, "Аватар" окупився в прокаті лише 11 разів.