Топ-5 цікавих банківських інновацій 2015 року

Дослідницька компанія GfK і міжнародний дослідницький центр Marcs опублікували спільно складений список найбільш цікавих банківських інновацій 2015 року.

Для відбору нововведень застосовувався моніторинг сайтів банків, які діють в Росії і входять в топ-100 за активами. Також враховувалися дані 12 профільних галузевих сайтів, чия тематика - банки та фінанси. І був проведений онлайн-опитування 600 людей з міст, в яких проживає від ста тисяч чоловік. Їх просили вибрати три найцікавіших сервісу із запропонованого списку (без зазначення конкретного банку).

Представляємо вам топ-5 найпопулярніших в Росії банківських нововведень .

Зміст:

  • 5. Миттєва видача неіменної пластикової картки
  • 4. Сканування документів за допомогою смартфона
  • 3. Повідомлення про штрафи і податки по SMS
  • 2. Оплата покупок за допомогою смартфона
  • 1. Переказ грошей на карту з карти іншого банку

5. Миттєва видача неіменної пластикової картки

З усіх респондентів, опитаних GfK, 28% подобається можливість за 10 хвилин отримати у відділенні банку карту, яка не має прив'язки до імені клієнта. Таку інновацію запустив Альфа-банк. Щоб отримати карту, клієнт повинен користуватися послугами Альфа-банку, тобто його персональні дані вже знаходяться в системі.

4. Сканування документів за допомогою смартфона

Люди у віці 30 років і старше дуже цінують свій час.Тому їм найбільше сподобалася можливість сканувати платіжні та інші дані через камеру смартфона (за допомогою програми QBank), а не набирати їх вручну. Творці програми подбали про можливість сканування квитанцій для оплати послуг ЖКГ, сканування платіжної картки (щоб прив'язати її до додатка або здійснити переклад на іншу карту) і сканування посвідчення водія та документа про реєстрацію транспортного засобу. Остання опція стане в нагоді тим, хто цього потребує сплатити штраф ГИБДД. Вперше таку послугу запустив Зв'язковий Банк, а проголосували за неї 29% опитаних в ході дослідження GfK і Marcs.

3. Повідомлення про штрафи і податки по SMS

Цю інновацію Бінбанку відзначили 33% респондентів. Така послуга дозволяє вчасно оплачувати будь-які заборгованості перед ГИБДД, ФНС і судовими приставами. Для отримання інформації про податки в особистому інтернет-кабінеті банку потрібно вказати ІПН, а щоб прийшла SMS про штрафи ГИБДД - номер свідоцтва про реєстрацію автомобіля або посвідчення водія.

2. Оплата покупок за допомогою смартфона

Що може бути простіше: доклав мобільний пристрій до терміналу у магазинної каси і все покупки тут же оплачені. Не потрібно ритися в гаманці в пошуках потрібної суми, і ловити нетерплячі погляди касира та інших людей в черзі. Подібну зручну інновацію, яку вперше запустив Сургутнефтегазбанк, особливо відзначили 39% опитаних.

1. Переказ грошей на карту з карти іншого банку

На першому місці в рейтингу найпопулярніших російських банківських нововведень знаходиться послуга, пропонована Бінбанку з березня 2015 року. Найбільше можливість в онлайн-режимі поповнювати свою карту з карт інших банківських організацій сподобалася жителям міст з населенням від 300 тисяч чоловік (45% опитаних).І помітно менший інтерес до неї проявили жителі невеликих і середніх міст (від 100 і 249 тисяч чоловік) - 35% опитаних.