Топ-5 найбільших полководців в історії

За всю історію людства в різних кінцях світу відбувалося величезна кількість воєн, битв і боїв. У них обов'язково були переможці, які виграли сутичку, і переможені, які були розгромлені або захоплені більш сильним противником. Найчастіше перемогу здобуває та сторона, яка йде в битву під керівництвом лідера, на плечі якого лягає мета згуртувати людей в єдине ціле, приймати важкі рішення в складних ситуаціях і багато іншого.

В світі в різні часи жили видатні полководці, чиї розумні тактики і стратегії приводили до значних перемог навіть в найскладніших умовах. Давайте ж познайомимося з топ-5 найбільш найвидатніших полководців в історії .

Зміст:

  • 5. Адольф Гітлер
  • 4. Чингісхан
  • 3. Наполеон Бонапарт
  • 2. Гай Юлій Цезар
  • 1. Олександр Македонський

5. Адольф Гітлер

Він пробував себе в ролі художника, був військовим єфрейтором, але в історію увійшов як великий злий геній. Він зміг стати диктатором Третього рейху, а також самопроголошеним головнокомандувачем військами в Німеччині. Адже в його руках, хоч і на невеликий період часу, виявилася влада над усіма країнами Європи. Історичні факти стверджують, що саме йому належить розробка тактики «бліцкриг», під час якої війна і захоплення супротивників проводиться в рекордно короткі терміни, поки інші війська не встигнуть мобілізуватися.Від його руки по всьому світу впали десятки мільйонів чоловік. Тому він є воістину видатним воєначальником.

4. Чингісхан

Чингисхану вдалося заснувати націю монгол, отримати владу над більшою частиною світу, яка існувала на той час. Тому він заслуговує звання одного з найзнаменитіших полководців за всю історію. Незважаючи на те, що його війська називали «варварами» і «ордою», його перемоги засновані не на грубій силі, а на його блискучої тактиці, здібностям керівника та організатора. Чингісхан зумів об'єднати всі племена під своїм прапором і провести блискучу військову кампанію по завоюванню країн Євразії. Під його владою перебували країни від Кореї до Польщі і від В'єтнаму до Льодовитого океану.

3. Наполеон Бонапарт

Наполеон Бонапарт був імператором Франції, під керівництвом якого протягом більше двох десятиліть перебувала військова і політична життя Європи. Його військовий геній, який проявився у нього в ранньому віці, дав йому можливість підпорядкувати собі практично всі країни Європейського континенту, а також поширити свій вплив на Азію і Африку. Крім того, що ці країни перебували під його впливом, він зумів привнести туди свою ідеологію, нововведення і порядки. Йому підпорядковувалися війська, армії і уряд всіх підкорених країн. Таким чином, він зумів увійти в історію як один з найбільш значущих воєначальників за всі часи.

2. Гай Юлій Цезар

Досягнення Юлія Цезаря настільки значущі для світової історії, що від його імені виникли слова «кайзер» (нім.) І «цар» (рос.). Він був не тільки легендарним полководцем, а й великим державним діячем. Завдяки його завоювань Римська імперія отримала безпеку і величезний вплив в світі на цілі 5 століть.За часів його правління у всій Європі поширилися латинську мову, римські закони, традиції і звичаї. Його життя обірвалося не в великій битві, а від удару ножем, які було завдано його близьким другом.

1. Олександр Македонський

На рахунку Олександра Македонського 11 років безперервних боїв, за які він не здобув жодної поразки. Хоча найчастіше він вів бої з більш сильними супротивниками. Його продумана військова стратегія зуміла раціонально розподілити сили між різними типами військ (піхотою, кавалерією, розвідкою і військовою технікою), що дозволяло вести максимально ефективні битви. Головною метою Олександра Великого було об'єднання Сходу і Заходу, тому на всі захоплені території були поширені культура Еллінів, їх політичні і військові думки.