Топ-5 найшвидших пілотованих літаків в світі

Авіація пройшла довгий шлях з тих пір як безстрашні брати Райт здійснили свій перший політ в 1903 році. Більше століття минуло з того фатального ранку в місті Кітті-Хок, і з тих пір інженери створили безліч крилатих машин, які можуть літати вище і швидше, ніж Уілбур і Орвілл Райт могли коли-небудь собі уявити.

Представляємо вам 5 найшвидших пілотованих літаків в світі за версією новинного порталу Business Insider.

Зміст:

  • 5. XB-70 Valkyrie
  • 4. Bell X-2 Starbuster
  • 3. MiG-25 Foxbat
  • 2. SR-71 Blackbird
  • 1. X-15

5. XB-70 Valkyrie

Американський стратегічний бомбардувальник розроблявся в 1950-х роках, а його перший політ відбувся в 1964 році. Гранична швидкість польоту "Валькірії" становила 3. 187 км / ч. Через розвиток радянської системи ПРО і появи нових зенітних ракет програма B-70 була згорнута. Два завершених прототипу XB-70 використовувалися для тестування високошвидкісних польотів. Один з них зазнав катастрофи в 1966 році, а другий благополучно "перелетів" на пенсію в Національний музей ВПС США.

4. Bell X-2 Starbuster

Експериментальний літак, відчувають в проміжку між 1 953 і 1956 роками, є "дітищем" авіабудівної корпорації Bell, ВПС США і NASA. Він створювався для вивчення аеродинамічних проблем, що виникають при надзвукових польотів при діапазоні швидкостей від М = 2 до М = 3. Bell X-2 досяг швидкості 3. 380 км / год на висоті 19. 800 метрів над землею.Хоча програма досліджень була швидко згорнута? ? через катастрофу другого прототипу, Starbuster як і раніше залишається одним з найбільш швидкісних літаків в світі.

3. MiG-25 Foxbat

Топ-3 найбільш швидкісних пілотованих літаків відкриває радянський надзвуковий перехоплювач і розвідник МіГ-25, представлений в 1970 році. Американці думали, що завдяки великим крилам це буде супер маневрений винищувач. Замість цього апарат потребував великих крилах через свою маси (36. 720 кг зі 100% рівнем палива у внутрішніх баках). Літак розвивав максимальну швидкість понад 3. 000 км / ч. Застарілий, але надійний "Фоксбат" все ще використовується військово-повітряними силами Алжиру і Сирії.

2. SR-71 Blackbird

"Чорний дрізд" був передовим літаком-розвідником, створеним за часів "холодної війни". За розробку апарату відповідала авіабудівна компанія Lockheed в 1960 році. Серійні моделі фарбували темно-синьою фарбою, щоб вони не були помітні на тлі нічного неба. Двомісний літак з футуристичним дизайном розвивав швидкість 3. 540 км / год на висоті 24. 400 м. SR-71 вперше піднявся в небо в грудні 1964 року і з тих пір вважався одним з найуспішніших проектів в області авіаційної техніки під час гонки озброєнь між СРСР і Заходом. Головним маневром ухилення Blackbird від ракет було прискорення і набір висоти. Цьому літальному апарату належать 4 рекорди, які стосуються швидкості польоту. Навіть після його "виходу на пенсію", багато хто вважав, що уряд США не змогло повністю розкрити потенціал SR-71. З огляду на, що військові в 21 столітті більше зацікавлені в безпілотної авіації, розставання SR-71 з небом було неминучим.

1. X-15

Найшвидший пілотований літак в світі був виготовлений North American Aviation, американським аерокосмічним виробником, що припинив свою діяльність в 1996 році.Основним завданням експлуатації ракетоплана було вивчення умов польоту на гіперзвукових швидкостях і входження крилатих апаратів в атмосферу. На початку 1960-х років X-15 встановив нову планку швидкості (максимальна склала 7. 274 км / ч). Завдяки своїм вражаючим характеристикам він використовувався в програмі космічної підготовки. У ній взяв участь майбутній знаменитий "місяцехід" Ніл Армстронг. В даний час X-15 виставлений на загальний огляд в Національному музеї авіації і космонавтики та Національному музеї ВВС США.