Топ-5 критеріїв надійності банку

Рейтингове агентство РБК провело опитування 13 тисяч респондентів, щоб отримати відповідь на питання: "Як вибрати надійний банк?". Незважаючи на те, що всі вклади в розмірі, що не перевищує 700 тис. Руб. , Застраховані і будуть повернуті клієнту незалежно від фінансового стану банку, вкладники вважають за краще з обережністю вибирати кредитну організацію.

Сьогодні ми пропонуємо до вивчення Топ-5 критеріїв надійності банку , визначених за результатами опитування РБК-Рейтинг.

Стаття по темі: Надійні банки Росії 2014 року.

Зміст:

  • 5. Рекомендації друзів і знайомих
  • 4. Добрі відгуки в мережі Інтернет
  • 3. Термін роботи на ринку
  • 2. Розмір активів банку
  • 1. Державне участь

5. Рекомендації друзів і знайомих

Чуже думка для 4% респондентів є визначальним при виборі банку. Хоча довіряти свої фінанси банку за порадою непрофесіонала все ж не варто. Ринкові індикатори і рейтинги загальнодоступні і є набагато кращим джерелом інформації про надійність банків. Найбільш достовірну інформацію про діяльність кредитних організацій можна легко знайти на офіційному сайті Центрального банку.

4. Добрі відгуки в мережі Інтернет

Близько 6% опитаних вибирають банк, орієнтуючись на відгуки в Інтернеті. На жаль, в мережі не так багато ресурсів, де клієнти банків діляться інформацією. У числі найбільш популярних такі сайти, як тематичний ресурс banki.ru і розділ "Особисті фінанси" Lf. rbk. ru від РБК. Тут дійсно можна знайти відгуки і думки реальних вкладників і клієнтів самих різних банків.

3. Термін роботи на ринку

Вкладникам здаються найнадійнішими, банки Росії, які працюють більше 20 років. Однак світова практика показує, що вік - далеко не запорука стійкості. У період розпалу світової фінансової кризи похитнулися великі міжнародні банки з віковою історією. Банківська система Росії досить молода, але найбільш "віковими" банками можна вважати Ощадбанк і ВТБ.

2. Розмір активів банку

Чим більше, тим краще - так вважають 22% опитаних. Однозначно покладатися на такий критерій не варто, адже на фінансовий стан банку впливає і безліч інших чинників. Лідерами за розміром активів на російському ринку є СБ РФ, ВТБ, Газпромбанк, ВТБ-24, Россельхоз і Банк Москви.

1. Державне участь

Більше третини опитаних респондентів (37, 5%) вважають головним критерієм надійності участь держави в капіталі банку. На російському ринку такими банками є Ощадбанк, ВТБ, ВТБ-24, Россельхозбанк, Банк Москви і Газпромбанк. Хоча за таку високу надійність доводиться розплачуватися низькою прибутковістю - ставки по вкладах в банках з державною участю найчастіше нижчі за середньоринкові.