Топ-5 країн найбільш близьких до дефолту

Прогнози про наближення дефолт низки держав Європи та Америки останнім часом звучать все більш впевнено. Експерти ділового видання Business Insider провели дослідження, підсумком яких став рейтинг країн, що стоять на порозі фінансової неспроможності.

Основним критерієм оцінки став рівень страхування відповідальності за не повернення кредитів - це популярний нині показник, що позначається абревіатурою CDS.

Дослідження проводилося в 59 країнах, ми ж пропонуємо Вашій увазі Топ-5 країн, близьких до дефолту .

Зміст:

  • 5. Португалія
  • 4. Україна
  • 3. Кіпр
  • 2. Аргентина
  • 1. Греція

5. Португалія

стала кандидатом "на виліт", завдяки грецьким облігаціями, розміщеними в національних банках. Загальна сума зобов'язань, за якими Греція навряд чи зможе розрахуватися з португальськими банкірами, становить 10, 1 млрд доларів США.

4. Україна

лякає експертів значним розміром зовнішнього боргу і уповільненим зростанням економіки. Не всі позитивно дивляться на величезні витрати, які держава зазнала в зв'язку з підготовкою до чемпіонату Європи з футболу. Як мінімум третина з 100 млрд. Гривень, витрачених на ЧЄ, - запозичені кошти. Також багато аналітиків відзначають, що спроби України домогтися зниження цін на російський газ всупереч усім домовленостям, свідчать про явну нестачу коштів.

3. Кіпр

зовсім недавно став одержувачем пільгового кредиту від Росії в обсязі 2, 5 млрд євро, що становить 10% його ВВП.Російські експерти вже високо оцінюють імовірність неповернення і реструктуризації цієї позики. Не тішить і тісний зв'язок банківської системи Кіпру з Грецією. Кредитні рейтинги Кіпру стабільно знижуються протягом останнього року.

2. Аргентина

- єдине неєвропейське держава в нашій п'ятірці. Високий рівень інфляції і не надто стабільна політична ситуація не дозволяють державі вийти з числа лідерів рейтингу нестабільності. Зовнішній борг держави становить 43% від ВВП.

1. Греція

- лідер за обсягами зовнішніх запозичень в порівнянні з ВВП. Зовнішній борг країни досягає вже 167% від ВВП, що є безпрецедентним показником. Якщо урізати витрати до мінімуму, то грекам доведеться відпрацьовувати борги протягом півтора років. Однак очевидно, що населення не збирається йти назустріч владі, демонструючи свою незгоду з режимом крайней економії. Чи не знаходять підтримки в народі і спроби взяти черговий кредит, який явно буде спрямований на сплату відсотків за тим самим які позиками. Греція на сьогоднішній день - найближче до дефолту державу.

Щоб уникнути фінансової кризи і неспроможності економіки, багато рекомендують громадянам вкладатися в золото і нерухомість, остання має величезну перевагу, якщо брати до уваги постійно зростаючі ціни на житло. Однак для успішного придбання квартири обов'язково слід провести розрахунок іпотеки в Ощадбанку, а вже потім переходити до укладання угоди з придбання житла.