Топ-5 кращих способів зберігання грошей

В умовах економічної нестабільності небагато знайдеться людей, які не зацікавлені в збереженні власних накопичень. Як уберегти і по можливості примножити кошти - питання, на яке шукають відповідь і професійні інвестори, і пересічні громадяни. Пропонуємо Вашій увазі рейтинг кращих способів зберігання грошей.

Зміст:

  • 5. На п'ятому місці вкладення в дорогоцінні метали.
  • 4. Четвертий рядок рейтингу займають вкладення в цінні папери.
  • 3. На третьому місці стара добра "калитка".
  • 2. На другому місці - вкладення грошей в нерухомість.
  • 1. Лідером нашого рейтингу стали банківські вклади.

5. На п'ятому місці вкладення в дорогоцінні метали.

В умовах, коли традиційні грошові кошти не викликають довіри, близько 10 відсотків росіян розглядають придбання дорогоцінних металів, як найбільш надійний спосіб збереження заощаджень. Дійсно, багато експертів вважають, що вартість золота буде рости в умовах нестабільності на ринках, тому його придбання - це гідний вибір в довгостроковій перспективі. Однак ціни на дорогоцінні метали досить нестійкі, на них впливають безліч чинників. Найбільш стабільним в ціновому відношенні дорогоцінним металом є золото. Однак гарантувати безперервне зростання його вартості також неможливо.

Тим, хто вибирає саме цей спосіб зберегти заощадження, слід зробити вибір між придбанням металу у фізичній формі (злитки, монети, ювелірні вироби) і знеособленими металевими рахунками.До переваг фізичної форми можна віднести те, що злитки і прикраси не в змозі знецінитися повністю, однак вони не надто ліквідні і інвестору потрібно забезпечити їх надійне збереження. Металеві рахунки легко відкривати і закривати, проте на них не поширюється державна гарантія за вкладами, тому для інвестування варто вибирати найбільш надійні банки.

4. Четвертий рядок рейтингу займають вкладення в цінні папери.

Саме цей вид інвестицій може дійсно перекрити темп зростання інфляції. Однак цінні папери - це інструмент, який вимагає хоча б мінімальної фінансової грамотності. У разі, якщо є сумніви в своїх здібностях орієнтуватися на ринку, краще довіритися професіоналам або ж зупинити вибір на більш надійних "блакитних фішках". Але слід пам'ятати, що вкладення в цінні папери - це один з досить ризикованих способів інвестування коштів.

3. На третьому місці стара добра "калитка".

І сьогодні багато хто воліє зберігати гроші готівкою у себе вдома. Серед переваг цього способу можна відзначити хіба що доступність коштів - вони завжди під рукою. А от мінусів досить багато, і найперший - це інфляція, яка наполегливо знецінює гроші, якщо вони "не працюють". Крім того є ризик не втриматися і витратити накопичене під впливом імпульсу. Не варто забувати і про необхідність постійно забезпечувати кубушці надійну охорону - на жаль, квартирні крадіжки явище не таке вже й рідкісне.

Однією з різновидів цього способу є придбання іноземної валюти в готівковій формі. Такий спосіб вкладення може принести дохід при вдалій грі на різниці курсів валют, але може і призвести до втрати стану.Крім того, наявна іноземна валюта також потребують надійного місця для зберігання.

2. На другому місці - вкладення грошей в нерухомість.

Близько 20 відсотків респондентів на питання "Куди вкласти вільні кошти?" називають покупку нерухомості найбільш надійним способом зберегти і примножити накопичення. Причому, на думку експертів, придбання квартири - це більш вигідне вкладення, ніж покупка домоволодіння. Квартира більш ліквідні в порівнянні з будинком, тобто її легше буде продати в разі потреби. А в разі, якщо планується отримувати стабільний дохід від здачі нерухомості в оренду, то знайти орендаря знову ж простіше для квартири, ніж для великого будинку.

Деякі інвестори вважають за краще вкладати вільні кошти в комерційну нерухомість. Цей спосіб вкладення грошей може виявитися досить прибутковим у разі, якщо вибір об'єкта покупки буде продуманим з урахуванням затребуваності приміщень певної площі в конкретному районі.

1. Лідером нашого рейтингу стали банківські вклади.

Більше третини росіян впевнено вибирають саме цей спосіб збереження накопичень. Безумовно, банківський вклад дозволяє істотно знизити знецінення накопичень в порівнянні зі зберіганням їх в готівковій формі. Крім того довіру вкладників значно зросла з моменту введення системи страхування, яка гарантує повернення грошових коштів до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Однак обігнати інфляцію, поклавши гроші в депозит, навряд чи вдасться. Ставка за вкладом завжди буде нижче темпу знецінення. При виборі найбільш високу ставку термін вкладу, як правило, істотний - від року і більше.

Банківський вклад - це популярний спосіб збереження заощаджень через зрозумілості, доступності, низьку ризикованість.На думку експертів, його оптимально використовувати в комбінації з іншими способами.

Так виглядає п'ятірка найбільш популярних способів інвестування грошей серед населення. Вибираючи те, що підходить саме Вам, пам'ятайте - більшість експертів рекомендують зупинитися на поєднанні декількох інструментів збереження та примноження коштів.