Топ-5 кращих настільних ігор 2015 року

Астрологи пророкують росіянам 2015 рік - рік домашніх розваг. Частково ці прогнози підтверджуються нестабільним курсом валют. Кращий спосіб відпочинку - розвиваюча настільна гра для сім'ї та компанії. Сьогодні ми розповімо про 5 подібних розвагах, які скрасять ваше дозвілля.

Зміст:

  • 5. Клуедо
  • 4. Що було б, якщо
  • 3. Агрікола
  • 2. Ісла Дорада
  • 1. Мачи Коро

5. Клуедо

Настільна гра "Клуедо" занурить вас у світ детектива. Сюжет кращою британською забави, в яку на батьківщині Шекспіра грають вже 55 років, такий: гине британський аристократ. Підозрюваних - шестеро, знарядь стільки ж. Ім'я вбивці і знаряддя злочину написано на карті, яку вибирає наосліп ведучий гри.

По ходу ігрового вистави розкриваються нові подробиці справи. Сценарій кожен раз інший, комбінації б'ють кордону фантазії ... Переможцем стає той, хто назве ім'я вбивці. А це станеться лише при уважному аналізі доказів, знайдених в особняку загиблого.

"Клюедо" хвалить сучасний Шерлок в однойменному телесеріалі. За її мотивами знято кращий художній фільм "Доказ" з трьома різними кінцівками.

Порада: Перед покупкою зіграйте в аналогічну забаву "Загадка Ейнштейна".

4. Що було б, якщо

У грі "Що було б, якщо" чотири гравці будують біографію свого персонажа за допомогою карт і кубиків. Творці відобразили на них життєві ситуації і спогади. Найчастіше вони фантастичні, а при спробі підрахувати їх комбінації плавиться мозок.

Як персонаж розпорядиться ігровим роком, вирішують кубики із зображеннями життєвих цінностей - від здоров'я до любові. Скільки очок випаде на кубику, так і пройде рік.

Англійська назва потіхи - "CV (curriculum vitae)". Вона навчить учасників спокійно приймати і успіхи, і невдачі. А біографії персонажів, які виходять в результаті забави, просяться на кіноекрани. Грайте, проживайте віртуальне життя і отримуйте "Оскар"!

3. Агрікола

"Агрікола" - кращий настільний симулятор сільського життя. Мета гри - довести своє господарство на вищий рівень цивілізації. Кожен учасник вибирає заняття до душі. Зайнятися ж є чим, адже до послуг гравців ферма, водойма, поля, господарські будівлі. Головне - не забувати годувати ненажерливе сімейство, інакше воно оголосить страйк.

Забава була б нудною без суперництва. Тому вашому клану належить битися з протиборчої командою, у якій аналогічні завдання. Причому вони ставлять вам палиці в колеса. Переможцем же стає той, хто зуміє вистояти і досягти успіху на ниві.

Ця гарна гра всебічно корисна. В процесі гравці пізнають тонкощі фермерського праці, а також причинно-наслідкові зв'язки допущених помилок. Наприклад, сім'я, що не встигла виростити худобу або зібрати урожай влітку, взимку накладає на себе клеймо жебраки до кінця гри.

2. Ісла Дорада

"Ісла Дорада" запропонує вам роль мандрівника, жертви катастрофи біля острова, де літають дирижаблі і дракони, через ліс вас провезе мавпа з гусеницями і відбуваються дивовижні речі. Знайти скарби вдасться не всім.

Напрям у попутників одне, його вибирає той, хто зробив максимальну транспортну ставку.На швидкість проходження маршруту впливають таємні артефакти, спецкарти і сюрпризи на трасі. Шанс на перемогу має гравець, який зумів сплести інтриги і проявити хитрість.

Хоч в "Ісла Дорада" успіхом керує його величність Випадок, розвага служить математичною моделлю побудови оптимального шляху між вершинами графа. Та й послідовники Макіавеллі проявлять себе з кращого боку.

1. Мачи Коро

Завершує наш огляд найкраща настільна гра - "мачи Коро" , що представляє собою битву японських міст. Кожен учасник відбудовує урбаністичну територію з підприємствами та інфраструктурою. Останнє доповнення, яке увійшло в російський реліз, посилює конкуренцію і дію підприємств однієї галузі.

При цьому слід балансувати економіку свого міста. Чим різноманітніше його промисловість і інфраструктура, тим імовірніше, що мегаполіс буде процвітати. До того ж є шанс переманити до себе жителів депресивних районів поблизу, що збільшить бюджет.

Від класичної "Монополії" ця настільна потіха відрізняється тим, що тут гравці кують своє щастя самі, а не чекають подарунка від суперника. А естетика і акуратність японців викликає бажання провести відпустку в картонному світі.