Топ 5 пам'яток Ізраїлю

Ізраїль - це не тільки відпочинок на першокласних курортах, але в першу чергу паломництво до Святих місць багатьох релігій.

Особливість туристичного Ізраїлю в тому, що тут зосереджена величезна кількість історичних та природних пам'яток. Про основні пам'ятки Ізраїлю ми розповімо в цій статті.

Зміст:

  • Гробниця царя Давида.
  • Фортеця Массада.
  • Мечеть Аль-Акса
  • Мертве море
  • Стіна плачу.

Гробниця царя Давида.

Розташована на горі Сіон гробниця, починаючи, приблизно з 12-го століття, розглядається як місце поховання легендарного біблійного персонажа царя Давида. Це одна з найбільш пам'ятних фігур Старого Завіту, який представляє собою ідеал правителя, з роду якого відбувається сам месія Ісус Христос. Йому, звичайному пастуху, самим пророком Самуїлом було визначено стати царем Ізраїля, а тепер об'єднати державу ізраїльське. Він був прекрасним поетом і музикантом, великим воїном, який переміг велетня Голіафа і наймудрішим з усіх царів. Давид перетворив Єрусалим в великий процвітаюче місто і оголосив його єдиним і головним релігійним центром іудеїв. При цьому царя Ізраїль простягався від Синайського півострова до річки Євфрат. Померлий в віці 72 років, цар був похований в Єрусалимі, іменованому ще "Давидове". Спори про місце його поховання йдуть до цих пір, але більшість істориків вважає найбільш імовірним місцем саме цю гробницю на горі Сіон.

Фортеця Массада.

Стародавня фортеця, що знаходиться недалеко від міста Арад, відома тим, що сам цар Ірод Великий побудував тут форпост-притулок для себе і своїх наближених. Фортеця розташовується на вершині однієї з скель в Іудейській пустелі. З усіх боків Массада оточена високими прямовисними скелями і лише з боку моря сюди веде вузька доріжка, іменована "зміїної стежкою". Втім, це не доставляє туристам ніяких проблем, оскільки для них функціонує спеціальна канатна дорога.

Фортеця зведена на території довжиною в 600 метрів і шириною в 300 метрів. По всьому периметру вона була оточена кріпосними стінами довжиною приблизно в півтора кілометра і товщиною 4 метри. По всьому периметру фортечних стін були встановлені близько 40 сторожових веж. На території фортеці функціонували царський палац, синагога, казарми, конюшні. Тут же зберігалася скарбниця царя Ірода.

Мечеть Аль-Акса

Мечеть Аль-Акса, зведена в Єрусалимі на території Храмової гори, є третьою за значимістю святинею ісламського світу (після Мекки і Медини). За легенда саме звідси пророк Мохаммед вознісся на небеса після свого знаменитого подорожі їх Мекки в Єрусалим. Мечеть була побудована в середині 8-го століття халіфами їх династії Омейядів і згодом кілька разів перебудовувалася. У 1099 хрестоносці, котрі завоювали Єрусалим, переробили мечеть в церкву і розташували тут також палац правителя і стайню. Мечеть знову була відновлена ​​після відвоювання міста в кінці 12-го століття Саладдін. Згодом Аль-Акса неодноразово перебудовувалася Айюбіди, мамлюками і Османами.

Розміри мечеті також вражають: більше 80 метрів в довжину і близько 60 в ширину.Одночасно в ній можуть здійснювати намаз 5 тисяч осіб. Купол мечеті покритий золотом, колони висічені з мармуру, стіни прикрашені прекрасної витіюватій арабської мозаїкою.

Мертве море

Мертве море, мабуть, найвідоміше місце на території Ізраїлю. Це єдина водойма на землі, в якому абсолютно немає ніякого життя. Причиною цього стала дуже висока концентрація солі, що виникла завдяки відсутності стоків, високій температурі і властивої цим краях низької вологості повітря. Через надмірну солоності в водах Мертвого моря неможливо потонути. Вода просто виштовхує предмети наверх.

Місцева морська сіль і прибережні бруду мають також цілющими властивостями. Навколо моря функціонують кілька медичних центрів, а лікарські препарати, вироблені на базі місцевих мінералів відомі у всьому світі.

Берег моря рясніє археологічними знахідками і це не дивно. Протягом століть, тутешні берега притягували людей з різних частин світу і ставали свідками багатьох історичних подій.

Стіна плачу.

Головна святиня Ізраїлю, що є місцем молитви і паломництва для мільйонів іудеїв з усього світу. Віруючі залишають маленькі записки з побажаннями серед каменів стіни. Вважається, що залишене таким чином побажання обов'язково збудеться.

Стіна плачу знайшла свою назву після багаторазового руйнування головного іудейського храму Єрусалиму (спочатку ассирийцами, а потім римлянами). Власне стіна являє собою те, що залишилося від храму після його руйнування. Вона оточує Храмову гору, на якій відбувалися багато важливих з точки зору представників всіх монотеїстичних релігій події.Саме тут, Авраам хотів принести в жертву свого сина, а пророк Мохаммед вознісся на небеса.