Топ-5 древніх історичних пам'яток, знищених ІГІЛ

Поширившись по території Сирії та Іраку, терористичне угрупування заборонена в Росії "Ісламська держава Іраку і Леванту" (ІГІЛ) знищила безліч безцінних археологічних пам'яток, розграбувавши одні для отримання прибутку і сильно пошкодивши інші, щоб привернути до себе увагу світової громадськості.

Ось п'ять стародавніх історичних пам'яток, знищених ІГІЛ .

Зміст:

  • 5. Храм Сорока мучеників в Алеппо
  • 4. Музей в Мосулі
  • 3. Храм Баал-Шамина в Пальмірі
  • 2. Мечеть пророка Іони в Мосулі
  • 1. Тріумфальна арка в Пальмірі

5. Храм Сорока мучеників в Алеппо

З першого дня терористи Ісламської держави ясно дали зрозуміти, що вони вважають пам'ятки старовини або витратними матеріалами, або (у випадку з релігійними спорудами, що використовуються для поклоніння кому-небудь крім Аллаха) блюзнірськими. Вони вважають, що багато хто з цих історичних об'єктів були поховані й забуті за часів пророка Мухаммеда, а в даний час розкопано і шануються "ідолопоклонниками". Чи не пощадили бойовики ІГІЛ і храм Сорока мучеників, перша згадка про який відноситься до 1476 року, а останнім - к Детально 29 квітня 2015 року. Ця давня вірменська церква була одним з унікальних зразків архітектури в стилі бароко.

4. Музей в Мосулі

В цьому другому за величиною іракському музеї зберігалися унікальні предмети ассірійського походження.Багато з них були створені кілька тисяч років тому. Спочатку музей постраждав в 2003 році, в ході війни в Іраку, а в 2015 році до нього дісталися екстремісти ІГІЛ. Вони опублікували записи, на яких безжально знищують древні статуї і барельєфи.

Для деяких той факт, що бойовики "Ісламського держави" не тільки знищують, а й продають вкрадені експонати, може здатися хорошим знаком. Краще, якщо предмети, що мають відношення до древньої історії, "спливуть" на чорному ринку, ніж повністю зникнуть. Але ці продажі спонукають терористів до подальших грабежам і руйнувань. Крім того, видалення археологічного об'єкта з його археологічного контексту позбавляє його левової частки історичного змісту і значення.

3. Храм Баал-Шамина в Пальмірі

Перед тим, як бойовики "Ісламського держави" увійшли до Пальміри, сирійському уряду вдалося вивезти звідти сотні античних статуй. Але 2000-річний храм, зведений на честь бога Баала (фінікійського аналога Зевса), з собою не забереш. Фотографії, на яких терористи закладають вибухівку в будівлю, що входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, і спостерігають за вибухом доводять, що цей пам'ятник старовини назавжди зник зі світу. Але ж до громадянської війни в Сирії Пальміру, один з найвідоміших міст пізньої Античності, відвідували 150 000 туристів на рік.

2. Мечеть пророка Іони в Мосулі

Друге місце в списку історичних архітектурних об'єктів, знищених бойовиками ІГІЛ, займає мечеть, яку вважали місцем поховання пророка Йони. Сучасний Мосул охоплює ділянку стародавньої ассірійської столиці Ніневії, де, згідно з Біблією, проповідував Йона. Ассірійська церква стояла над могилою пророка протягом століть.Після завоювання арабами церква стала мечеттю. Той факт, що гробниця Іони була священним місцем не тільки для християн, але і для мусульман, варварів з "Ісламської держави" анітрохи не хвилює.

1. Тріумфальна арка в Пальмірі

На першому місці в топ-5 древніх історичних пам'яток, знищених ІГІЛ виявилася Тріумфальна арка, побудована римлянами у II столітті н. е. , Щоб відсвяткувати перемогу над персами. Саме вона зображена на російських підручниках з історії стародавнього світу (автор - Коровкін, Ф. П).

Архітектурна композиція складалася з однієї великої арки в оточенні двох менших. Верхня частина арки була прикрашена красивим геометричним і рослинним орнаментом. Цей коштовний камінь в колекції ЮНЕСКО не мав ніякого релігійного значення і екстремісти зруйнували арку виключно "на зло" сирійській владі і міжнародному співтовариству, підкреслюючи свою здатність діяти безкарно.