Топ-4 варіанти управління капіталом в Форекс-трейдингу

Грамотне управління капіталом завжди було гарантією його збереження і примноження незалежно від сфери діяльності його власника. Трейдинг на валютній біржі не є винятком.

Управління капіталом на Форекс має на увазі планування розмірів потенційного прибутку і ризиків, а також розрахунок коштів, якими спекулянт готовий ризикнути. Причому це стосується не тільки окремо взятих угод, але і всієї торгівлі.

У кожного трейдера є свої стратегії торгівлі на форекс підхід до мані-менеджменту. Однак він, як правило, ґрунтується на загальних принципах. Величина валютного ризику в Форекс-трейдингу визначається таким параметром, як співвідношення обсягів угод з величиною депозиту і розмірами стоп-ордерів.

В практиці валютного трейдингу розрізняють наступні варіанти управління капіталом :

1. Безтурботний

Іншими словами, трейдер не робить якихось дій зі страхування наявних коштів, відкриваючи угоди на максимально допустимий обсяг. Таким варіантом користуються спекулянти, які відчувають брак коштів для торгівлі. Його застосовують або недосвідчені новачки, або трейдери, які не знають, що таке форекс індикатори. Відсутність управління капіталом не дозволяє отримувати стабільний прибуток і може привести до зливу депозиту.

2. Початковий

В цьому випадку спекулянт трохи обмежує торговельні обсяги.Співвідношення капіталу та обсягу угод становить приблизно 1: 100. Для мінімізації ризиків використовуються накази стоп-лосс і трейлинг-стоп. Фінансові втрати при проведенні однієї угоди можуть досягати 10% від суми наявного капіталу.

3. Оптимальний

Використання такого варіанту підійде трейдерам, які мають солідними депозитами в кілька тисяч доларів. Спекулянт диверсифікує свій капітал. Для торгівлі використовується тільки половина наявних коштів, друга половина зберігається на резервному рахунку. Співвідношення торгових обсягів до наявного депозиту становить близько 1: 20, а втрати з однієї угоди не перевищують 5%.

4. Максимальний

Цей варіант передбачає не тільки проведення диверсифікації коштів, але і страхування капіталу. Трейдинг проводиться з мінімальним фінансовим ризиком, маржинальне плече може зовсім не використовуватися. Збитки з однієї операції не перевищують 1-2% від суми капіталу. Даний метод використовують спекулянти, що віддають перевагу довгостроковій торгівлі і володіють солідним стартовим капіталом.

Кожен спекулянт спирається на рейтинг ПАММ майданчиків і самостійно вибирає той чи інший варіант управління депозитними коштами, враховуючи свої запити і можливості.