Топ-4 важливих питання вибору сантехніки

Вибираючи предмети санітарної кераміки, раковину, унітаз або біде, більшість покупців в подиві зупиняються перед двома загадковими термінами "санфарфор" і "санфаянс". У чому відмінності? Який з матеріалів більш практичний і довговічний? І чому сантехніка, маркована словом "санфаянс", коштує дешевше, ніж виготовлена ​​з санфарфора.

За зовнішнім виглядом вироби з цих матеріалів відрізнити досить складно, і під силу хіба що фахівцям. Фаянс, так само, як і фарфор - види кераміки. Різниця між ними невелика. Головні відмінності - в рецептурі і технології виробництва.

Біла глина - основа санкераміки

Фаянс і фарфор виробляють з однаковою білої глини. А ось додаткові компоненти у них різні. Санфаянс отримують з чистого каоліну з невеликим додаванням кварцу. А при виготовленні санфарфора глину змішують з кварцом і польовим шпатом. Матеріал виходить більш міцним і менш пористим. Хоча не можна сказати, що санфаянс крихкий. Він також має високу твердість, хоча і трохи поступається санфарфор.

Зате вироби з санітарного фаянсу відрізняються більшою витонченістю. Унітази, що мають вишукані форми і витончену архітектуру, як правило, саме фаянсові. Фарфорова сантехніка - лаконічніше і простіше.

Технологія випалу має значення

Обпалюють вироби з санітарного фарфору і фаянсу теж по-різному.Процес випалу санфаянса проходить в один етап, але має кілька ступенів. Час і температура для цього матеріалу принципові категорії.

Градуси в печі збільшують до тисячної позначки поступово. Потім виріб витримують, настільки ж повільно знижуючи температуру. Якщо станеться різкий стрибок, згорять органічні сполуки. В результаті предмет втратить задану форму, колір і міцність, а також можуть виникнути приховані дефекти.

Випалювання предметів з санфарфора проходить в два етапи, завдяки чому зменшується пористість вироби і купується велика міцність.

Глазур. "Армування" глини

Сантехніка з санітарного фаянсу, так само як санфарфоровая, покривається в обов'язковому порядку глазур'ю і брудовідштовхуючими складом. Тому як глина має здатність поглинати вологу і вбирати запахи. А для предметів сантехнічного призначення це неприпустимо. Завдяки глазуруванню вироби з санкераміки знаходять відмінні експлуатаційні характеристики.

Склад глазурі у одного виробника і для санфарфора, і для санфаянса, як правило, ідентичний. Саме тому так складно відрізнити вироби з цих матеріалів.

Питання ціни

Традиційно санфаянсових сантехніка коштує дешевше, ніж санфарфоровая. Це обумовлено більш простим складом матеріалу і менш витратним процесом виробництва. Однак це зовсім не означає, що унітази або раковини з фаянсу гірше. Якщо вони і поступаються за деякими параметрами виробів з фарфору, то незначно. І при експлуатації різниця навряд чи буде відчутна.

До того ж ціна фаянсової сантехніки одного виробника може в кілька разів перевищувати вартість порцелянової іншого.Втім, це вже питання популярності брендів і філософії компаній, а зовсім не матеріалів.