Топ-3 найбільш популярних способу банківського шахрайства в 2015 році

Будь-який клієнт банку є потенційною мішенню для шахраїв. Однак не даремно існує приказка "хто попереджений, той озброєний". Знаючи про методи, якими користуються злочинці, можна убезпечити себе від неприємностей.

Уральський банк Ощадбанку провів аналіз звернень клієнтів і склав список найбільш поширених способів банківського шахрайства в 2015 році .

3. Телефонне і sms-шахрайство

Неприємно, коли отримуєш повідомлення про те, що банківська карта заблокована. Хочеться відразу зателефонувати в банк і поцікавитися, що робити і хто винен. Ось тільки дзвонити за номером, вказаним в sms-повідомленні - небезпечно для гаманця. Тому що на тому кінці дроту буде не важливий співробітник банку, а важливий шахрай, який поцікавиться вашим CVV2- або CVC2-кодом, номером картки та іншою важливою інформацією. Іноді зловмисник просить, щоб розблокувати картку вчинити певні дії на банкоматі. Зрозуміло, ці дії поповнять його картковий або мобільний рахунок на певну суму. Якщо прийшла звістка про блокування картки, то перед тим, як зробити дзвінок в свій банк, не полінуйтеся зайти на його сайт і дізнатися правильний номер телефону.

Basetop рекомендує користуватися послугами надійних банків Росії, список ЦБ за станом на 2015 рік ранжований по достатності капіталу.

Іноді шахраї не покладаються на sms, а дзвонять самі, представляючись співробітником того чи іншого банку. Пам'ятайте, що жоден банківський службовець не має права запитувати клієнта про захисному коді карти і інших конфіденційних даних.

2. Оголошення про продаж в Інтернеті

Новий, але вже досить поширений спосіб відбирання грошей у населення. У небезпеці перебувають ті, хто вказав свій номер на який-небудь дошці оголошень, бажаючи продати велосипед, одяг, меблі і т. Д. Подальші події розвиваються так: вам телефонує потенційний покупець, який готовий перевести заставу на банківську карту. Тільки йому буде потрібно не тільки номер карти, але і інші її дані, наприклад, тризначний код безпеки, число і місяць дії карти і т. Д.

Потім співрозмовник попросить назвати код підтвердження на переказ грошей, що прийшов на ваш телефон, нібито для перекладу з електронного гаманця на карту. Після цього ви станете біднішими на суму "застави", а "покупець", відповідно, трохи багатшими.

1. Вірус на мобільному пристрої

Лідер рейтингу найпоширеніших способів шахрайства відносно клієнтів банків. Давно минули ті часи, коли віруси були небезпечні тільки для комп'ютерів. Кіберзлочинність йде в ногу з часом і мобільні віруси з'явилися ще в 2004 році.

Однією з найбільш небезпечних "зараз" є троянська програма Trojan-Spy. SymbOS. Zbot. a, що діє в парі з комп'ютерним вірусом Zbot. Зловмисники отримують особисті дані користувача ПК, зараженого Zbot, а потім відправляють на мобільник жертви sms, в якому міститься посилання на троян. Варто встановити програму, і у злочинців з'явиться можливість здійснювати банківські операції.Все sms-повідомлення з кодами підтвердження троян буде перенаправляти своїм "господарям".

Щоб убезпечити свій мобільний пристрій, встановлюйте програми тільки з офіційного магазину додатків. А для очищення ПК ознайомтеся з рейтингом антивірусів 2015 року, там ви знайдете найбільш ефективні антивірусні програми.

Сбербанк, зі свого боку, подбав про клієнтів і випустив оновлену версію кращого мобільного банку Сбербанк Онлайн. У ній вже є антивірус, що захищає від шкідливого ПЗ не тільки саму програму, але і весь смартфон.