Топ-3 найбільші приватні компанії Росії

Сайт журналу Forbes опублікував рейтинг 200 найбільших приватних компаній в Російській Федерації. Головний критерій відбору - в компанії державі або закордонним інвесторам має належати не більше половини від загальної величини капіталу. Вважається виручка, отримана в 2014 році, згідно з офіційними даними, наданими самими компаніями, даними за стандартами МСФЗ, Федеральної служби з фінансових ринків, служби статистики та податкової служби. У рейтинг не входять підприємства, що займаються управлінням активів, а також банки, інвестиційні та інші фінансові компанії.

Представляємо вам трійку лідерів топ-200 найбільших російських приватних компаній.

3. "Магніт"

На третьому місці знаходиться мережа продовольчих магазинів, що збільшила в 2014 році виторг на 31. 71% - до 763. 5 млрд рублів. Це єдина компанія з Росії, яка увійшла в рейтинг інноваційних компаній світу за версією американського журналу Forbes. На кінець 2014 року до складу мережі входило понад 8000 магазинів, 300 гіпермаркетів 1000 косметичних точок. Торгова мережа поширилася на більш ніж 2000 міст Російської Федерації.

Історія компанії почалася з середини 90-х років, коли Сергій Галицький вирішив зайнятися продажем побутової хімії. Справа швидко пішло в ріст, і до кінця 2005 року у Сергія було вже понад півтори тисячі магазинів. Зараз він входить в список найбагатших людей Росії з капіталом в 10 млрд доларів США.

2. "Сургутнафтогаз"

Незважаючи на падіння котирувань нафти на світовому ринку, прибуток "Сургутнефтегаза" в 2014 році склала 890. 57 млрд рублів. Однак хто саме отримує дохід від прибутків компанії, до сих пір невідомо. З самого моменту приватизації частини "Главтюменьнефтегаза", що послужила основою для створення холдингу, структура власників залишається таємницею. "Сургутнафтогаз" недарма вважається найбільш закритою нафтогазовою компанією Росії. За одними даними, 60% акцій належать дочірнім компаніям, за іншими - контролює компанію директор Володимир Богданов з рядом інших менеджерів. За останні кілька років компанія зібрала великий обсяг грошових коштів, що склали на кінець 2011 року 25. 5 млрд рублів. Вони розміщені в банках і не вкладаються в розвиток бізнесу. Міноритарні акціонери дуже незадоволені таким станом справ, проте їх думка керівництво компанії (ким би воно не було) не хвилює.

1. "Лукойл"

Лідер найбільших приватних компаній РФ 2015 року. "Лукойл" - найбільш багата природними копалинами приватна нафтогазова компанія світу, чиї доведені запаси становлять 17. 255 млрд барелів нафтового еквівалента . Виручка компанії в 2014 році склала 4. 75 трлн рублів, згідно з даними US GAAP. "Лукойл" діє не тільки на території Росії, але і бере участь в розробці родовищ на території держав Середньої Азії, Близького Сходу, Африки та країн Латинської Америки. У власності компанії знаходяться 7 нафтопереробних заводів і кілька комбінатів, які виробляють олефіни, сировину для виробництва синтетичних волокон, поліетилен та інші види нафтохімічної продукції. Продукція цього нафтового гіганта збувається в 19 країнах світу, "Лукойл" володіє 200 нафтобаз і близько 6000 АЗС.Домінуюче становище компанії на ринку нафтопродуктів навіть призвело до накладення штрафу за порушення антимонопольного законодавства в 6. 54 млрд рублів.