Топ-3 переваги світлодіодів перед іншими видами ламп

На використанні світлодіодних технологій сьогодні базується робота багатьох приладів. Основа всього - світлодіод, також званий light emitting diode або LED. Цей напівпровідниковий прилад призначений для перетворення електричного струму в світлове випромінювання.

Прилад складається з корпусу з контактними висновками, напівпровідникового кристала на підкладці, а також оптичної системи. Яскравість світіння залежить від сили струму, але слід пам'ятати, що вона повинна залишатися в розумних межах, оскільки при перевантаженні прилад може перегрітися і вийти з ладу. В результаті дана технологія має ряд переваг.

1. Економія енергії

На відміну від люмінесцентної лампи і лампи розжарювання, ток в діоді перетворюється безпосередньо в випромінювання, виключаючи проміжні ланки. Це призводить до значної економії енергії. Значущим перевагою є відсутність ІК і УФ-випромінювання, що робить діод нешкідливим. При нормальній подачі живлення, він практично не нагрівається, що перешкоджає можливим поломок. Також варто враховувати, що LED - прилад низьковольтний, що також гарантує безпеку.

2. Надійність і довговічність

Світлодіоди відрізняються підвищеною міцністю, що гарантує їх відносну стійкість до механічних впливів. Завдяки високій надійності термін їх служби складає до 100 тисяч годин, що перевищує можливий термін експлуатації люмінесцентної лампи в 10 разів, лампи розжарювання - в 100.Світло є найбільш чистим, оскільки LED випромінює у вузькій частині спектру. Це якість гарантує найбільш точну передачу кольору, що важливо для людей, що займаються творчою діяльністю.

3. Малий розмір

Оригінальним рішенням для створення інтер'єру будинку і офісу можуть стати світлодіодні панелі. Корпус відрізняється підвищеною тонкістю, становить не більше 15 мм, що дозволяє значно заощадити простір. Можлива установка LED-панелей не тільки на стелі, але і на стінах, а також в якості підсвітки архітектурних об'єктів. Крім класичного білого кольору можлива і установка кольорових панелей, які використовуються для декорування.

Про колір

Колір випромінювання безпосередньо залежить від ширини забороненої зони, в якій відбувається рекомбінація електронів. Значиму роль грає матеріал напівпровідника, а також використання легуючих домішок. Завдяки особливим характеристикам LED досить поширені в статодинамических системах. На використання світлодіодів засновані ефективні рекламні конструкції, такі як світлодіодні вивіски. Використання LED є практичним сучасним рішенням, що дозволяє втілити в життя найсміливіші ідеї.