Топ-10 наймолодших глав держав

Ще кілька століть тому в багатьох країнах світу цілком могла скластися ситуація, при якій главою держави виявляється немовля. Однак сьогодні подібні варіанти немислимі навіть в тих небагатьох країнах, де зберігається монархія.

Пост глави держави найчастіше дістається людині досвідченій і авторитетному. А такі якості, як відомо, приходять з віком. Тим часом, є лідери, які з тих чи інших причин прийшли до влади досить рано. Саме вони сьогодні зібрані в нашому Топ-10 наймолодших глав держав.

Зміст:

  • 10. Віктор Понта
  • 9. Тетяна Туранська
  • 8. Араік Арутюнян
  • 7. Джозеф Мускат
  • 6. Андрі Радзуеліна
  • 5. Сігмундур Давид Гуннлаугссон
  • 4. Атіфете Яхьяга
  • 3. Джігме Кхесар Намгьял Вангчук
  • 2. Тамім бін Хамад Аль Тані
  • 1. Кім Чен Ин

10. Віктор Понта

Прем'єр-міністр Румунії народився в 1972 році, до моменту вступу на свій нинішній пост в 2012 році йому виповнилося 40 років. За освітою Понта - юрист, і за час своєї кар'єри встиг попрацювати прокурором, в тому числі у Верховному суді Румунії.

9. Тетяна Туранська

В нинішньому році голові уряду Молдавії виповниться 41 рік. Незважаючи на те, що Тетяна народилася на Україні, вона встигла багато і плідно попрацювати на благо Молдавської республіки, уряд якої в підсумку і очолила.

8. Араік Арутюнян

Прем'єр-міністру Нагірно-Карабахської Республіки всього 39 років.Економіст за освітою Арутюнян працював в міністерстві економіки і фінансів, а також обіймав посаду керуючого філією "Армагробанка". У нинішній посаді прем'єр працює з 2007 року, на момент призначення йому вже виповнилося 34 роки.

7. Джозеф Мускат

Прем'єр-міністру Мальти 39 років, на посаду він вступив в 2013 році. На цій посаді він змінив 60-річного Лоуренса Гонці, ставши наймолодшим прем'єром за всю історію незалежної Мальтійської республіки.

6. Андрі Радзуеліна

39-річний політик обіймає посаду Президента Вищої Перехідний Адміністрації Мадагаскару. Він є главою держави, які мають обмежені права в законодавстві, але при цьому не обмежені в виконавчої та судової влади

5. Сігмундур Давид Гуннлаугссон

Прем'єр-міністр Ісландії народився в 1975 році і на момент вступу на посаду йому виповнилося 38 років. Гуннлаугссон - потомствений політик, його батько неодноразово обирався в парламент. Першим кроком на новій посаді з боку прем'єра стало призупинення переговорів про вступ Ісландії в ЄС.

4. Атіфете Яхьяга

Президенту Республіки Косово 38 років. Свій пост вона зайняла в 2011 році. Ця чарівна жінка раніше займала пост заступника керівника поліції в високому ранзі генерал-майора.

3. Джігме Кхесар Намгьял Вангчук

П'ятий король Бутану вступив на трон у віці 27 років після зречення свого батька в 2006 році. Намгьял навчався в коледжах Великобританії і США, активно брав участь в міжнародних форумах і конференціях. До 2011 року Намгьял вважався наймолодшим правителем в світі.

2. Тамім бін Хамад Аль Тані

В іюне2013 року 33-річний став четвертим еміром Катару. Принц отримав освіту у Великій Британії і активно брав участь в управлінні країною в роки правління свого батька.Емір багато часу приділяє пропаганді спорту в країні і навіть висував столицю Катару в якості кандидата на проведення Олімпіади.

1. Кім Чен Ин

Наймолодший голова держави - перший секретар ЦК трудової партії Північної Кореї. Кім Чен Ин успадкував кермо влади від померлого Кім Чен Іра в грудні 2011 року в віці 29 років.