Топ-10 прикмет і забобонів для вагітної

Вагітність - це дуже відповідальний період для кожної жінки. Переживання за дитину загострюють всі почуття майбутньої матері, яка стає сприйнятлива до всього, що відбувається навколо. За "чисту монету" приймаються різні прикмети і забобони, які часто пов'язані саме з вагітністю. При цьому народні спостереження можуть виглядати досить серйозно, але є і такі, які викликають виключно посмішку.

В даній статті наведемо найбільш популярні марновірства. Їх краще просто взяти до відома. Не секрет, що всі проблеми виходять переважно з нашої голови. Хоча, наші предки вірили в усе, що тут написано і найголовніше - неухильно дотримувалися.

Отже, почнемо з самих перевірених забобонів, які реально знаходять своє відображення в житті.

Зміст:

  • Забобон №1. Вагітна не повинна сидіти в положенні "нога за ногу"
  • Забобон №2. Спати на спині під час вагітності вкрай не бажано
  • Забобон №3. Вагітній не можна відмовляти
  • Забобон №4. Нікому не можна говорити про свою вагітність
  • Забобон №5. Перші 40 днів не можна показувати дитини (і його фотографію) чужим людям
  • Забобон №6. Не можна купувати речі дитині до пологів
  • Забобон №7. Вагітній жінці не можна приймати ванну
  • Забобон №8. Руки вище голови не піднімати, в іншому випадку малюк заплутається в пуповині
  • Забобон №9.Не можна в'язати
  • Забобон №10. Якщо з'їсти яйце з подвійним жовтком, то народиться двійня або зрощені плоди

Забобон №1. Вагітна не повинна сидіти в положенні "нога за ногу"

Вважається, що в цьому випадку ніжки малюка після народження матимуть зайву кривизну. Частково марновірство можна пояснити з медичної точки зору, але небезпека полягає в іншому. У вагітних жінок часто виявляються проблеми з кровотоком в венах, а подібна поза може тільки погіршити ситуацію. Звичайно, на "кривизні" ніжок малюка це позначитися не може, але певні неприємності цілком реальні.

Забобон №2. Спати на спині під час вагітності вкрай не бажано

Пояснюється це тим, що малюк може задихнутися. Тут все також цілком зрозуміло. Коли жінка спить на спині, сильно пережимається порожниста вена. Це може привести до погіршення кровообігу, геморою і болів в спині у майбутньої породіллі.

Забобон №3. Вагітній не можна відмовляти

Про цю приймете знають практично всі. Якщо жінка чогось хоче - необхідно її бажання задовольняти. В іншому випадку це може привести до ускладнення пологів. Дані вимоги мають під собою підстави, особливо в перші кілька місяців вагітності. У цей період малюк розвивається і вимагає всього, що йому хочеться. Природно, що шкідливі звички до побажань ставитися не повинні.

Забобон №4. Нікому не можна говорити про свою вагітність

В принципі, дана прикмета відома давно, і перші три місяці жінки намагалися не говорити оточуючим (і навіть рідним), що вагітні. Це дозволяло уникнути пристріту недобрих людей. Сьогодні ж ця прикмета дотримується більшою мірою для того, щоб уникнути знущань і "підморгувань".

Забобон №5. Перші 40 днів не можна показувати дитини (і його фотографію) чужим людям

Сьогодні в цьому відносин різні думки. Одні жінки практично з перших днів життя виходять з малятком в "світло", а інші сидять вдома кілька місяців. Тут все залежить від особливостей адаптації дитини до зовнішнього світу. Рекомендується дати малюкові хоча б півтора місяці на адаптацію і берегти його від великого шуму і чужих осіб.

Забобон №6. Не можна купувати речі дитині до пологів

Відносно даної прикмети також існують різні думки. З одного боку після народження дитини може не вистачити часу на покупку всього необхідного. Набагато зручніше скупитися заздалегідь. З іншого - не хочеться "гратися" з долею і загадувати щось наперед, адже найскладніше випробування (пологи) ще попереду. Але будь-яких розумних обгрунтувань даного забобони не існує.

Забобон №7. Вагітній жінці не можна приймати ванну

Звичайно, гаряча ванна для майбутньої матері вкрай не бажана, але ось тепла особливої ​​шкоди не принесе (по крайней мере, так запевняють медики). Вплив теплої води допомагає розслабити м'язи спини.

Забобон №8. Руки вище голови не піднімати, в іншому випадку малюк заплутається в пуповині

Дана прикмета вірна лише в тому випадку, коли жінка довго затримується в одному положенні. Але небезпека полягає якраз не в пуповині, а в порушенні кровообігу вагітної.

Забобон №9. Не можна в'язати

Вважалося, що (як і в попередньому випадку) дитина може заплутатися в пуповині. Але тут безпосередньої загрози немає. Проблема в більшості своїй стосується довгого перебування в статичному положенні.

Забобон №10. Якщо з'їсти яйце з подвійним жовтком, то народиться двійня або зрощені плоди

Дану прикмету можна віднести до розряду "дурних", адже будь-якої закономірності між поїданням яєць і особливостями дітей немає.

В будь-якому випадку, якою б не була прикмета, її категорично не можна підпускати близько до серця і щиро вірити в неї. В іншому випадку вона дійсно може реалізуватися.