Топ-10 способів не заснути за кермом

З вини заснули водіїв щорічно відбуваються сотні ДТП різного ступеня тяжкості. Всі знають, що сідати за кермо, коли закриваються очі, - смертельно небезпечно. І, тим не менш, часом обставини складаються так, що потрібно їхати, не дивлячись ні на що.

Тим, кому трапляється керувати автомобілем в стані найсильнішої втоми, ми пропонуємо Топ-10 способів не заснути за кермом .

Зміст:

  • 10. Зміна фізичного стану
  • 9. Концентрація уваги
  • 8. Розмови
  • 7. Аудіо
  • 6. Пісні
  • 5. Кава
  • 4. Тонізуючі напої
  • 3. Енергетичні таблетки
  • 2. Їжа
  • 1. Електронні сигналізатори втоми

10. Зміна фізичного стану

Людина стає бадьоріше при будь-якій зміні фізичного стану. Способи існують різні. Наприклад, фізичні вправи - напруга і розслаблення різних м'язів. Можна протерти обличчя вологою серветкою, а ще краще вмиватися холодною водою. Деяких водіїв бадьорить активну розтирання вух або водіння босоніж.

9. Концентрація уваги

При перших ознаках сонливості можна підбадьоритися, сконцентрувавши увагу. Необхідно прийняти правильну позу, випрямивши спинку сидіння і правильно розташувавши руки на кермі. Потрібно намагатися усвідомлено сприймати дорожню інформацію, концентруючись на ній. Також можна спробувати вважати знаки, стовпи або визначати марки зустрічних автомобілів.Концентрація на дрібних деталях допомагає збити монотонність руху по дорозі.

8. Розмови

Один з найпростіших, надійних і до того ж безкоштовних способів - спілкування з пасажирами. Цікава розмова як ніщо інше стимулює роботу головного мозку. До того ж співрозмовник може вчасно помітити відповіді невпопад і розбуркати водія.

7. Аудіо

Якщо ж ви їдете поодинці, можна слухати аудіозаписи. Це можуть бути як музичні композиції, так і аудіокниги. Тільки потрібно бути впевненим, що запис насправді бадьорить. Так, наприклад, класична музика або монотонне читання навіть самого захоплюючого детективу, можуть здобути зворотний ефект.

6. Пісні

Якщо просто прослуховування музики не допомагає, то можна підспівувати. Чим голосніше, тим краще. Пояснюється це досить просто: при гучному співі легкі починають активніше працювати, надходження кисню в кров збільшується і весь організм прокидається. А згадуючи мелодію і слова, ви додатково стимулюєте мозкову діяльність.

5. Кава

Тонізуючі напої, такі як чай, кава, гарячий шоколад, здатні надати бадьорості. Але їх дія дуже індивідуально. Одному достатньо півчашки кави, а іншому і літра буде недостатньо. Тривалість впливу не дуже велика і знову таки, залежить від конкретного індивіда, але в середньому ефект триватиме близько двох годин.

4. Тонізуючі напої

Дія більшості "енергетиків" теж засновано на кофеїн з додаванням різних компонентів: екстракту гуарани, таурину, різних вітамінів і кислот. Вони діють швидше і ефективніше, ніж натуральні адаптогени. Правда, слід пам'ятати, що енергетичні напої шкідливі для здоров'я, і ​​вживання більше 3-х порцій на добу вкрай небажано.

3. Енергетичні таблетки

Принцип дії і склад приблизно такий же, як і у енергетиків. На відміну від останніх, таблетки не займають багато місця в бардачку, і при необхідності ними можна швидко скористатися. Також, якщо заздалегідь відомо про майбутні навантаженнях, можна завчасно пропити невеликий курс медикаментів, що поліпшують роботу мозку, дотримуючись інструкції з прийому.

2. Їжа

Багато бувалі далекобійники беруть в дорогу якусь незначну закуску - горішки, сухарики, насіння, маленькі цукерки. Їх вживання дозволяє урізноманітнити монотонну дорогу, а додаткові завдання активізують діяльність організму в цілому. Найголовніше - не переїсти, т. К. Сита людина засинає набагато швидше, ніж голодний.

1. Електронні сигналізатори втоми

Деякі сучасні автомобілі обладнані системами, які за свідченнями датчиків можуть попередити водія про втому і запропонувати відпочити. Якщо ж такого обладнання в машині немає, можна самостійно придбати сигналізатор втоми. Такий прилад схожий на гарнітуру Bluetooth. Він стежить за рухами голови, і якщо ви починаєте засипати, видає різкий звук.