Топ-10 способів економії на їжі

На продукти середньостатистична сім'я витрачає близько 35% свого бюджету. Природно, багато хто був би радий уникнути подібних витрат, ось тільки кожен раз візок в супермаркеті наповнена до самого верху.

Щоб не витрачати на харчування більше, ніж потрібно, варто прислухатися до порад, які ми представили в сьогоднішньої десятці. Отже, Топ-10 способів як заощадити на їжі .

Зміст:

  • 10. Геть напівфабрикати!
  • 9. Складайте меню на тиждень
  • 8. Використовуйте списки
  • 7. В супермаркетах вивчайте товар на нижніх полицях.
  • 6. Купуйте оптом
  • 5. Робіть заготовки на зиму
  • 4. Уникайте громадського харчування
  • 3. Ходіть в магазин якомога рідше
  • 2. Ходіть за продуктами в поодинці
  • 1. Не ходіть в магазин голодним

10. Геть напівфабрикати!

Готові млинці, котлети і пельмені обходяться набагато дорожче продуктів власного приготування. При цьому якість таких напівфабрикатів часто викликає цілком обґрунтовані сумніви.

9. Складайте меню на тиждень

Такий підхід дозволить раціонально підійти до закупівлі продуктів. Якщо меню сплановано, то у Вас не залишиться зайвих продуктів, які можуть зіпсуватися, а також не доведеться в останній момент докуповувати відсутній інгредієнт за завищеною ціною в прилеглому магазині.

8. Використовуйте списки

Купуючи продукти без списку, ми купуємо масу зайвого. Якщо в процесі шопінгу виникає бажання купити щось незаплановане, варто включити такі продукти в меню на наступний тиждень.

7. В супермаркетах вивчайте товар на нижніх полицях.

Маркетологи давно з'ясували, що найчастіше ми беремо продукти, розташовані на рівні очей. Тому на цих полицях виставляють найдорожчий товар. А ось внизу можна знайти ті ж макарони, крупи або приправи за нижчою ціною.

6. Купуйте оптом

Ця порада особливо актуальне для великої родини. Цукор, борошно і картопля цілком можна купувати мішками на оптовій базі, заощадивши до 40% вартості. Якщо немає місця для зберігання такої кількості продуктів, можна скооперуватися для оптових закупівель з друзями, рідними і сусідами.

5. Робіть заготовки на зиму

Овочі та фрукти взимку коштують дуже дорого. У такій ситуації дуже виручають заморожені з літа ягоди, сливи, болгарський перець, кабачки і кольорова капуста. Кріп, петрушку, селеру і інші трави можна сушити і зберігати в скляній банці. Ну і не варто забувати про соління, маринади і квашену капусту.

4. Уникайте громадського харчування

Якщо є можливість брати домашню їжу на роботу - варто це робити обов'язково. Харчування в ресторані обійдеться мінімум на 50% дорожче. Також заощадити допоможе і традиція збирати будинку на п'ятничні та недільні вечері.

3. Ходіть в магазин якомога рідше

Щодня варто купувати тільки свіжу випічку і молочні продукти. Для покупки м'яса, яєць, овочів і фруктів досить приділяти один день кожного тижня, а для всього іншого - 1 день в місяць. Чим частіше ми відвідуємо магазин, тим більше купуємо.

2. Ходіть за продуктами в поодинці

Як правило, непотрібні продукти частіше купують чоловіки, а також сім'ї з дітьми. Тому закупівлю товарів в супермаркеті, де більше спокус, краще довірити жінці. А ось похід в магазин великою компанією напевно обернеться зайвими витратами, так як кожен неодмінно купить щось не заплановане.

1. Не ходіть в магазин голодним

Похід за продуктами на голодний шлунок обернеться покупкою маси непотрібних "смачненького". Якщо треба заїхати в супермаркет після роботи, варто подбати про легке перекус за годину-дві до поїздки, щоб не вийти з магазину з повним візком зайвих продуктів.