Топ-10 способів вивчення іноземних мов

Знання іноземної мови здатне стати в нагоді в самих різних ситуаціях: у професійній сфері, на відпочинку і навіть в особистому житті. Тому мільйони людей у ​​всьому світі не шкодують сил і часу на вивчення, наприклад, англійської, французької або китайського.

На допомогу всім бажаючим ми сьогодні пропонуємо Топ-10 способів вивчення іноземних мов . В основі кожного з них лежить оригінальний підхід, покликаний зробити процес навчання найбільш ефективним.

Зміст:

  • 10. Метод читання Іллі Франка
  • 9. Метод Callan
  • 8. Он-лайн курси іноземних мов
  • 7. Інтернет-сервіси для вивчення іноземних мов
  • 6. Метод популярних слів
  • 5. Аудіокурси іноземних мов
  • 4. Перегляд іноземних фільмів з субтитрами
  • 3. Спілкування з носієм мови
  • 2. Читання журналів і газет на іноземній мові
  • 1. Вивчення іноземних мов в поїздках за кордон

10. Метод читання Іллі Франка

Цей метод призначений для пасивного вивчення мови, тобто навчитися говорити і сприймати мову на слух по Франку не вийде, а от читати і розуміти прочитане - запросто. Для навчання використовуються книги, в яких іноземний текст доповнений дослівним російським перекладом. Поступово в процесі читання людина запам'ятовує лексику і граматичні конструкції.

9. Метод Callan

Цей метод був розроблений для вивчення англійської мови при повному зануренні в мовне середовище, тобто навчання йде по-англійськи.Викладач не вимовляє жодного російського слова. Головний плюс методу - ліквідація мовного бар'єру. За заявою розробників, метод підходить навіть для тих, хто ні слова не знає по-англійськи.

8. Он-лайн курси іноземних мов

Цей метод дозволяє значно заощадити в порівнянні з традиційними формами групових занять. Як правило, викладач спілкується зі студентами за допомогою Skype, при цьому навчання йде в усіх напрямках - розмовна мова, граматика, читання і письмо.

7. Інтернет-сервіси для вивчення іноземних мов

Про один з таких ресурсів ми вже згадували в Топ-7 найкращих російських стартапів. Сервіс LinguaLeo і подібні йому дозволяють вивчати граматику і лексику мови, виконувати вправи, тестувати знання і спілкуватися з носіями мови і іншими учнями.

6. Метод популярних слів

Суть методу полягає в тому, що в кожній мові є 100-200 найбільш уживаних слів. Саме на них і роблять акцент на початку навчання. До цих парам сотень слів додають ще 300-500 залежно від інтересів студента або його цілей. Наприклад, якщо мова вивчають для роботи з закордонними комп'ютерними програмами, то набір буде один, а якщо для поїздки на відпочинок - то інший.

5. Аудіокурси іноземних мов

Мало хто не чув про популярний метод Ілони Давидової. Учням пропонують слухати в запису і уроки граматики, і діалоги, і невеликі оповідання. Такий метод допомагає навчитися сприймати іноземну мову на слух, проте після аудіокурсів буває складно подолати бар'єр і заговорити самостійно.

4. Перегляд іноземних фільмів з субтитрами

Для початківців підійдуть субтитри російською мовою, для тих же, хто вже володіє мовою на більш пристойному рівні, стануть в нагоді іноземні субтитри.Такий метод дозволяє навчитися розуміти мову на слух, а також сприяє освоєнню живої мови, часом, дуже відрізняється від того, який викладають на класичних курсах. Іноземні фільми можуть стати прекрасним доповненням до будь-якого іншого методу.

3. Спілкування з носієм мови

Організувати спілкування з іноземцем можна і "вживу", і за допомогою Інтернету. Бажано не зациклюватися на одній формі спілкування - усній чи письмовій. Можливість поспілкуватися з носієм мови - це унікальний шанс подолати мовний бар'єр, сформувати вимова і навіть навчитися мислити іноземною мовою.

2. Читання журналів і газет на іноземній мові

Якщо не розглядати спеціалізовані видання, то мова мас-медіа можна охарактеризувати як живий, простий і життєво застосовний. Який би язик не був обраний для вивчення, газети і журнали стануть прекрасною підмогою в освоєнні сучасної загальновживаних лексики.

1. Вивчення іноземних мов в поїздках за кордон

Звичайно, цей спосіб є досить екстремальним для непідготовленої людини. Однак саме повне занурення в мовне середовище дозволяє швидко зняти бар'єри і почати спілкуватися. Зарубіжні поїздки дозволяють вивчати мову в усіх напрямках, адже в подорожах ми читаємо вивіски і покажчики, спілкуємося усно, заповнюємо формуляри в готелях і т. Д.