Топ-10 порад як вибрати пральну машину

Якби з життя сучасних господинь раптом зникли пральні машини, це було б схоже на настання апокаліпсису. А адже ще 50 років тому тільки кожна третя радянська сім'я могла похвалитися наявністю "пральки".

Сьогодні ж цей побутовий прилад став просто незамінним. Хороша пральна машина забезпечує високу якість прання і віджимання, не дуже шумить, а також економить воду і електроенергію. Всім, хто збирається придбати нову помічницю по господарству, пропонуємо Топ-10 порад як вибрати пральну машину .

Або читайте наш рейтинг пральних машин 2016 року. Кращі пральні машини по співвідношенню ціни-якості.

Зміст:

  • 10. Тип завантаження
  • 9. Габарити
  • 8. Визначаємося з встройкой
  • 7. Максимальне завантаження
  • 6. Клас енергоспоживання
  • 5. Клас прання і віджиму
  • 4. Швидкість віджиму
  • 3. Кількість програм
  • 2. Захист від протікання
  • 1. Шум

10. Тип завантаження

Машинки з вертикальним завантаженням вимагають мінімум місця, зате їх неможливо вмонтувати в кухонний гарнітур, тому розмістити таку машинку можна у ванній або в окремій пральнею кімнаті. Крім того, при закладці білизни в вертикальну машину не потрібно нахилятися і напружувати спину. Ще один плюс таких машин - можливість додавання білизни в процесі програми. Зате фронтальні моделі вважаються надійнішими.

9. Габарити

Стандартні габарити пральної машини - висота 80-85см, глибина - 50-65см, ширина - 40-60см.Однак є низенькі моделі, які, наприклад, можна встановлювати під раковину. Також можна підібрати вузьку модель, глибиною 33 - 45 см.

8. Визначаємося з встройкой

У вбудовується пральної машини є виїмка для кухонного пандуса, можливість для кріплення двері і знімна верхня кришка. Як правило, вбудовані моделі коштують дорожче. Якщо дуже потрібно встановити машину під стільницю, можна вибрати окремо стоїть модель і зняти з неї верхню кришку. Однак при такому варіанті треба переконатися, що лоток для завантаження порошку висувається досить сильно, щоб виглядати з-під краю стільниці.

7. Максимальне завантаження

Сучасні побутові машини в стані прати від 3 до 10 кг білизни. Як правило, сім'ї з 3-4 чоловік досить машинки із завантаженням до 6 кг. Ну а для двох досить буде компактною машинки на 3-4 кг.

6. Клас енергоспоживання

Найекономічніші пральні машини мають клас енергоспоживання А +. На прання такі моделі витрачають 0, 7-0, 9 кВт / год при пранні на температурі 60 градусів. Машини класу А витрачають близько 1 кВт / год енергії.

5. Клас прання і віджиму

Велика частина сучасних машин забезпечує клас прання А, рідше зустрічаються моделі з класом прання В, хоча візуально відрізнити речі, випрані в різних машинах практично неможливо. Клас віджиму А означає, що в білизні залишиться 40-45% вологи, для порівняння клас С означає 60% залишкової вологості.

4. Швидкість віджиму

Швидкість віджиму у пральної машини може варіювати від 800 до 2000 оборотів в хвилину. Але оптимальним показником, що покриває потреби середньостатистичної господарки, є 1000 оборотів. На більш високих оборотах має сенс віджимати хіба що махрові вироби та щільні покривала.

3. Кількість програм

Менше третини домогосподарок використовують більше 3 різних програм прання. Як правило, достатньо мати окремі програми для бавовни, синтетики і легких тканин з можливістю зміни температури і швидкості віджимання. Для молодих мам стане в нагоді програма для прання бавовняних речей при температурі 90 градусів.

2. Захист від протікання

Такий захист може бути повною і частковою. У недорогих моделей реалізований захист шлангів, яка перекриває подачу води у разі пошкодження шланга. Повний захист означає, що модель оснащена як захистом шлангів, так і корпусу пральної машини.

1. Шум

Якщо машина виявиться надмірно гучної, то в приміщенні просто неможливо буде знаходитися. Вибираючи свою модель, треба звертати увагу на рівень шуму в режимі прання, а також віджимання. При пранні шум не повинен перевищувати 55 дБ, при віджиманні ж - 70 дБ.