Топ-10 порад для тих, хто нічого не встигає

Вічний завал на роботі, безліч невиконаних справ по дому і регулярний цейтнот здатні кого завгодно вибити з нормальної колії. Управляти часом і все встигати непросто - для цього існує ціла наука, яка отримала сучасну назву "тайм-менеджмент".

Кілька слушних підказок від професійних "управлінців часом" увійшли в наш Топ-10 порад для тих, хто нічого не встигає.

Зміст:

  • 10. Вчимося правильно сприймати час
  • 9. Перестаємо відкладати на потім
  • 8. Делите глобальні завдання на більш дрібні
  • 7. Геть перфекціонізм
  • 6. Важливо заохочувати себе
  • 5. Використовуємо техніку
  • 4. Обмежуємо інформаційне поле
  • 3. Приберіть "поглиначі часу"
  • 2. Записуйте
  • 1. Встигайте відпочивати

10. Вчимося правильно сприймати час

Найчастіше ми вважаємо, що до "дня ікс" ще сила-силенна часу, і просто б'ємо байдики, а потім змушені робити нелюдський ривок, щоб встигнути в термін. А часом, захоплюючись дрібницями, ми просто не помічаємо, як витікає дорогоцінний час. Якщо планувати і дисциплінувати себе не виходить, варто спробувати заводити будильник, відводячи для тієї чи іншої роботи строго певний час - 15 хвилин, півтора, три години і т. Д.

9. Перестаємо відкладати на потім

Як правило, "на потім" ми відкладаємо справи, якими займатися неприємно за цілою низкою причин - вони можуть бути будь-яким чином пов'язані з не дуже приємними людьми, важкої і незвичної роботою, глобальними змінами і т.д. Важливо знайти у виконанні такого завдання щось важливе і хороше, сконцентрувавшись на цьому. Наприклад, в результаті з'явиться нове вміння або виникне ймовірність отримати подяку від начальства.

8. Делите глобальні завдання на більш дрібні

"Слона" треба з'їдати по частинах. Якщо потрібно зробити генеральне прибирання, а часу просто не вистачає, поділіть квартиру на зони і для кожної відведіть один вечір. Так порядок буде наведено в розумні терміни і без аврального праці протягом цілого дня.

7. Геть перфекціонізм

Прагнення до досконалості не дає нам рухатися далі. Наприклад, "вилизуючи", підправляючи і покращуючи до нескінченності один і той же звіт, ми ризикуємо отримати завал на роботі, які потрібно розгрібати кілька днів.

6. Важливо заохочувати себе

За виконану роботу покладається заохочення - чашка улюбленої кави або новий смартфон, нехай це залежить від масштабності проекту. Але прагнення до "бонусу", який Ви заздалегідь придумали, допоможе робити справу швидше і ефективніше.

5. Використовуємо техніку

Практично кожен сучасний комп'ютер або смартфон може стати вірним помічником, допомагаючи спланувати час. Можна завантажити спеціальний додаток, яке дозволить скласти розклад на день, тиждень, місяць, а потім нагадає про важливі справи. А можна просто скористатися вбудованою функцією нагадування і просто будильником.

4. Обмежуємо інформаційне поле

Величезна кількість інформації, яке звалюється на нас з телефону та електронної пошти, приносить масу нової роботи. В офісі для перегляду вхідної пошти відведіть певний час і не відволікайтеся на нові листи, поки не виконаєте важливу роботу.Будинки під час авралу можна просто відключати телефон.

3. Приберіть "поглиначі часу"

Серфінг по інтернет-сайтам і перегляд телевізора відбирають таку кількість часу, що його потім неминуче бракує на важливі справи. Не варто надовго позбавляти себе звичних радостей життя, але обмеживши телесеріали, інтернет і базікання по телефону певним часом, можна встигнути набагато більше.

2. Записуйте

Найкраще записувати справи в щоденник, який дозволяє одночасно планувати день, Але підійдуть і просто стікери на моніторі або на холодильнику, а також електронні замітки в телефоні. Найкраще записувати справи на найближчий день заздалегідь, щоб ввечері спокійно проаналізувати всі плани і відкинути непотрібне, а також ранжувати завдання по значущості.

1. Встигайте відпочивати

Робота без відпочинку і перерви поступово стає все менш ефективною. На виконання найпростіших завдань втомленому людині потрібно нераціонально багато часу, та й імовірність помилки відразу зростає в рази. Тому навіть в самому напруженому графіку повинно залишитися час на сон, харчування і приємний відпочинок.