Топ-10 порад як вибрати пилосос

Боротьба з домашнім пилом забирає у господині масу часу і сил. І головним помічником у такій нелегкій справі є хороший пилосос. Раніше ми вже пропонували читачам рейтинг роботів-пилососів, ну а для тих, хто вважає за краще звичну традиційну техніку - наш міні-гід по вибору класичного домашнього пилососа.

Все важливі нюанси і особливості ми включили в сьогоднішній Топ-10 порад як вибрати пилосос .

Зміст:

  • 10. Увага на потужність
  • 9. Вибираємо тип пилозбірника
  • 8. Увага на рівень шуму
  • 7. Визначаємо тип прибирання
  • 6. Вибираємо тип фільтра
  • 5. Вибираємо насадки
  • 4. Вибираємо дизайн
  • 3. Визначаємося з розміром пилососа
  • 2. Віддаємо перевагу надійним виробникам
  • 1. Важливі додаткові характеристики

10. Увага на потужність

Потужність всмоктування - основна характеристика пилососа. Чим вона вища, тим ефективніше працює агрегат. Важливо не ототожнювати потужність всмоктування з потужністю споживання - ці показники пов'язані, але при однаковій потужності споживання у двох моделей може бути різна потужність всмоктування. Для гладких поверхонь (ламінат, паркет, плитка) досить буде моделі з потужністю всмоктування 300 аероВт. Для килимових покриттів оптимальним буде 400 аероВт.

9. Вибираємо тип пилозбірника

Усі моделі пилососів мають один з трьох видів пилозбірника - аквафільтр, мішок або контейнер. Пилососи з аквафільтром відмінно підійдуть людям, що страждають на алергію, т.к. такі моделі найкраще очищають повітря від пилу. Однак дані моделі - самі громіздкі. Пилососи з контейнером прості і зручні, проте, більш гучні в порівнянні з Мєшкова і водяними.

8. Увага на рівень шуму

Надмірно гучний пилосос перетворює прибирання в суще мука. Норма рівня шуму для працюючого пилососа - від 71 до 80 дБ. Сучасні технології дозволяють навіть дуже потужні пилососи робити досить тихими.

7. Визначаємо тип прибирання

Найпоширеніший варіант - пилосос для універсальної сухого прибирання. А миючі пилососи підійдуть для миття килимів, статі, кахельних і кам'яних стінових покриттів, вікон. Такі моделі більш громіздкі і коштують дорожче, тому оцінити необхідність функції миття краще до покупки агрегату.

6. Вибираємо тип фільтра

Чистота повітря, видуває пилососом, залежить від фільтра тонкого очищення. Це може бути електростатичний мікрофільтр, НЕРА-фільтр або фільтр S-класу. Найефективнішими є фільтри S-класу, а також HEPA H14 і Н15.

5. Вибираємо насадки

Крім стандартних насадок, що входять в кожен комплект, корисними можуть бути турбо-щітка (якщо вдома є тварини), а також щітка з натуральною щетиною (для прибирання паркету, натурального каменю і керамограніта).

4. Вибираємо дизайн

Незважаючи на те, що дизайн в пилососі - не головне, виробники намагаються зробити продукцію максимально привабливою. Також використання дуже дешевого пластику при виготовленні корпусу, пилозбірника і інших деталей, тягне за собою крихкість і недовговічність пилососа.

3. Визначаємося з розміром пилососа

Ще однією важливою характеристикою є габарити - до покупки варто продумати, де зберігати новий пилосос.Крім цього громіздкі моделі мають чималу вагу, що ускладнює транспортування пилососа в процесі збирання.

2. Віддаємо перевагу надійним виробникам

Фахівцями в області виробництва пилососів можна назвати SAMSUNG, DYSON, LG, ELECTROLUX, BORK, BOSCH, PHILIPS, THOMAS, ZANUSSI, DAEWOO, ARIETE, ZELMER, HYUNDAI.

1. Важливі додаткові характеристики

Варто звернути увагу на такі дрібниці, як наявність ємності для зберігання насадок, наявність функції відключення при перегріві, блокіратора помилкового пуску, індикатора заповнення пилозбірника і забруднення фільтра. Важливі також довжина шнура і шланга, а також маневреність пилососа, що залежить від конструкції коліс.