Топ-10 речей, яких не можна робити під час вагітності

Очікування дитини - один з найбільш хвилюючих періодів у житті кожної жінки. Вагітність накладає певні обмеження, знати про які важливо для кожної майбутньої мами. Адже виконання нескладних правил допоможе зберегти здоров'я малюка.

Сьогодні ми пропонуємо Топ-10 речей, яких не можна робити під час вагітності . У ньому не буде поширених міфів, подібних забороні на стрижку волосся. Всі речі, про які піде мова в нашому Топі, дійсно підвищують ризик розвитку проблем зі здоров'ям мами і дитини.

10. Вагітним не варто зловживати міцним чаєм і кавою.

Кофеїн у великій кількості може вплинути на розвиток нервової системи дитини, а також викликати вкрай небажане підвищення артеріального тиску у мами. Кращими напоями під час вагітності стануть чиста вода, настій шипшини, неміцний зелений чай і трав'яні чаї, дозволені лікарем.

9. Баня і сауна можуть стати причиною перегріву, підвищення тиску, проблем з диханням.

Подібні речі - не рідкість навіть для тих жінок, які давно звикли до відвідин парної. Чи не принесе користі і купання в холодному басейні, яке зазвичай практикують після парилки. Не можна також робити розпарювальні маски і обгортання.

8. Гідромасаж і вібромасаж можна виконувати тільки з дозволу лікаря, який спостерігає вагітну.

Апаратні процедури можуть підвищувати тиск, а також збільшувати тонус м'язів, що небезпечно, якщо є загроза невиношування. Будь-які фізіопроцедури також виконуються тільки після узгодження з лікарем.

7. Застосування лікарських засобів без консультації з лікарем.

Будь-яке самолікування під час вагітності під забороною. Це стосується навіть таким безпечним, здавалося б, ситуацій, як нежить. Без дозволу лікаря не можна застосовувати навіть ліки місцевої дії: мазі, спреї, краплі.

6. Засмага в солярії і тривале перебування на сонці категорично не рекомендовані під час вагітності.

Доведено, що ультрафіолет підсилює вироблення гормонів щитовидної залози і надниркових залоз, а також чоловічих статевих гормонів в організмі жінки. Подібні збої в роботі організму чреваті розвитком загрози переривання вагітності і проблемами зі здоров'ям малюка. Вагітним не можна навмисно засмагати навіть при використанні сонцезахисних засобів.

5. Замінники цукру за даними деяких досліджень можуть надавати канцерогенну дію і проблеми з розвитком нервової системи дитини.

Поширений підсолоджувач аспартам під забороною не тільки в період вагітності, а й при грудному вигодовуванні. Дія цукрозамінників недостатньо вивчено, в будь-якому випадку, не можна ризикувати, навіть якщо вони використовувалися до настання вагітності.

4. Активні види спорту: кінний спорт, гірські лижі, скелелазіння, важка атлетика.

Подібні навантаження чреваті травмами і розвитком загрози невиношування. Лікарі рекомендують у період вагітності приділити увагу тривалих прогулянок на свіжому повітрі, плавання і спеціальної гімнастики для майбутніх мам.Корисно робити дихальні вправи, яким навчають на курсах підготовки до пологів.

3. Алкоголь і наркотичні речовини входять до переліку однозначно заборонених речей.

Ризик переривання вагітності при систематичному вживанні алкоголю зростає в 10 разів. У десятки разів вживання наркотиків і алкоголю підвищує ризик народження мертвої дитини, розвитку внутрішньоутробних патологій. Малюки, що палять частіше за інших демонструють відставання в розвитку.

2. Рентгенографія і флюорографія можуть негативно відбитися на розвитку малюка.

Подібні дослідження не можна робити, починаючи з третього тижня і до закінчення вагітності. Якщо виникає необхідність проведення дослідження, то співвідношення користі від нього і потенційного ризику для дитини визначає тільки лікар.

1. Підняття тягарів підвищує тонус матки, провокуючи загрозу переривання вагітності.

Не можна піднімати будь-які речі, важче 3 кг. При піднятті предмета з підлоги краще присісти, ніж схиляти спину, навантажуючи поперек. Підняття тягарів особливо небезпечно, якщо супроводжується ривками і іншими різкими рухами. Великий перестороги необхідно вжити при виконання роботи по дому.