Топ-10 найрозумніших людей в світі

Тест на визначення рівня IQ часто піддається критиці з боку серйозних дослідників. І, тим не менш, саме IQ залишається найпопулярнішим мірилом інтелектуальної потужності.

В нашу десятку увійшли 10 найрозумніших людей на планеті , що володіють коефіцієнтом інтелекту від 160 і вище. До речі, близько 50% населення Землі мають IQ від 85 до 110 балів.

Зміст:

  • 10. Стівен Хокінг (160 балів)
  • 9. Пол Аллен (170 балів)
  • 8. Сер Ендрю Уайлс (170 балів)
  • 7. Юдіт Полгар (170 балів)
  • 6. Джеймс Вудс (180 балів)
  • 5. Гаррі Каспаров (190 балів)
  • 4. Рік Роснер (192 бали)
  • 3. Кім Унг-Йонг (210 балів)
  • 2. Крістофер Хірата (225 балів)
  • 1. Теренс Тао (230 балів)

10. Стівен Хокінг (160 балів)

Геніальний фізик-теоретик відомий своїми роботами, присвяченими розгадки таємниць Всесвіту. Незважаючи на важку форму бічного аміотрофічного склерозу, що позбавив вченого здатності ходити і говорити, інтелект Хокінга залишається одним з найсильніших на планеті.

9. Пол Аллен (170 балів)

Співзасновник Microsoft зумів, що називається, втілити свій розум в багатство. Аллен є одним з найвідоміших на планеті підприємців, інвесторів і філантропів. Аллен активно вкладає кошти в розвиток спортивних команд і програм з дослідження космосу.

8. Сер Ендрю Уайлс (170 балів)

У 1995 році британський математик потряс весь науковий світ, довівши теорему Ферма, яка вважалася нерозв'язною.Вайлс має 15 престижних нагород в області математики і суміжних наук.

7. Юдіт Полгар (170 балів)

Єдина жінка в десятці найрозумніших - угорська шахістка, яка стала гросмейстером в 15 років. Шахів Юдіт і її сестер навчав батько, який таким чином довів ефективність домашніх занять з дітьми раннього віку.

6. Джеймс Вудс (180 балів)

Цей американський актор блискуче закінчив курс лінійної алгебри Каліфорнійського університету і був зарахований в знаменитий Массачусетський технологічний інститут. Однак наука була закинута заради акторської майстерності. На рахунку Вудса - три премії Еммі і пара номінацій на Оскар.

5. Гаррі Каспаров (190 балів)

Каспаров став чемпіоном світу з шахів вже в 22 роки, поставивши, тим самим світовий рекорд. Сьогодні знаменитий шахіст присвячує свій час політиці, літературі та суспільному житті. Каспаров вважається одним з неформальних лідерів політичної опозиції в Росії.

4. Рік Роснер (192 бали)

Настільки високий інтелект телепродюсера Ріка Роснера тим більше дивує, що в послужному списку американця значаться робота стриптизером, офіціантом і натурщиком. Сьогодні Роснер працює на ТБ, продюсіруя і створюючи сценарії для серіалів, ток-шоу і мультфільмів.

3. Кім Унг-Йонг (210 балів)

Цей корейський вундеркінд за свій високий інтелект був занесений в Книгу рекордів Гіннеса. У дворічному віці він легко читав, писав і говорив на двох мовах, до чотирьох - вирішував складні математичні завдання, а до восьми - поїхав вчитися в США на запрошення НАСА.

2. Крістофер Хірата (225 балів)

Американець Хірата вступив до престижного Каліфорнійський технологічний університет в 14 років, а вже в 16 він вже працював в НАСА.Спеціалізацією Хірата стали проекти, пов'язані з колонізацією Марса. У 22 роки юнак отримав звання доктора наук з астрофізики.

1. Теренс Тао (230 балів)

Володар найвищого в світі IQ освоїв шкільну математику вже у віці двох років. До дев'яти - закінчив університетські математичні курси, а в 20 - викладав в Прінстонському університеті в званні доктора наук. У 24 роки Тао став наймолодшим професором Каліфорнійського університету. Перу Теренса Тао належать понад 250 наукових робіт. Це найрозумніша людина в світі на сьогодні.