Топ-10 найрозумніших тварин в світі

Ми, люди, маємо здатність вчитися, вирішувати проблеми і творити. У нас є самосвідомість, можливість усвідомлювати присутність, думки і почуття інших людей. Ми робимо інструменти і практикуємо мистецтво обману. У нас є мова і ми використовуємо його, щоб висловити складні ідеї. Все це, можливо, є ознаками інтелекту. Вчені не можуть домовитися про краще і повному визначенні інтелекту - але вони в цілому згодні, що люди дуже розумні. Однак в царстві фауни є й інші істоти, які мало чим поступаються багатьом людям в інтелекті. Представляємо топ-10 найрозумніших тварин в світі .

Зміст:

  • 10. Щури
  • 9. Ворони
  • 8. Корови
  • 7. Свині
  • 6. Восьминоги
  • 5. Собаки
  • 4. Кити
  • 3. Слони
  • 2. Дельфіни
  • 1. Гомініди

10. Щури

Вічні супутники цивілізації зазвичай сприймаються як розповсюджувачі хвороб і мають погану репутацію. Однак будь-який крисовод підтвердить, що його вихованець - одне з найрозумніших тварин на Землі. За відгуками дослідників з Університету гвельфів в Онтаріо щури, хоча і не можуть вирішувати когнітивні завдання з використанням стратегій, властивих людям, часто успішні на своїх власних умовах. Щури дуже швидко орієнтуються в незнайомих приміщеннях і спілкуються з родичами в ультразвуковому діапазоні, щоб не привертати уваги хижаків. Причому вони можуть варіювати частоту сигналів при розмові і мають запас криків з різними значеннями.У зграї щурів є взаємовиручка. Якщо один щур спробує щось незнайоме, інші чекають кілька днів. Якщо з щуром-дегустатором нічого не сталося, її родичі теж пробують нове блюдо.

9. Ворони

Мають найбільший мозок з птахів, за винятком деяких видів папуг. Вони досить розумні, щоб розпізнавати людські обличчя і ховати свою їжу від інших птахів. Ворони користуються різними інструментами (наприклад, гілочками, щоб дістати комах, прихованих під корою).

Вони також знають, як розбити горіхи, скидаючи їх на нерівні поверхні. А ще ворони використовували каміння і гальку для відбиття нападу хижих птахів. Вороний словниковий запас дуже багатий, в ньому є звуки для залицянь, загального збору, лайки, сигналів лиха, звернення до пташенят і загроз.

8. Корови

Корови здаються спокійними і навіть меланхолічними тваринами. Однак вони володіють багатою і складною емоційним життям. Дослідники виявили, що у корів є друзі і вороги. Крім того, ці тварини здатні відчувати сильні емоції, такі як страх і навіть тривогу за майбутнє.

7. Свині

Чи не найрозумніші тварини в світі в топ 10, але одні з найбільш недооцінених і несправедливо зарахованих до "брудних". Свій туалет вони облаштовують далеко від будинку, головне дати їм таку можливість. Свині - одні з найбільш кмітливих, грайливих і соціальних тварин. Вони їдять разом, грають разом, і сплять ближче один до одного. Ці тварини використовують 20 різних типів звуків для спілкування. Навіть новонароджений свіненок може зрозуміти, що хоче йому сказати звуком мати.

Згідно з дослідженнями в свинях більше пізнавальної енергії, ніж в собаках і людських немовлят.

6. Восьминоги

Найрозумніші і відчувають істоти серед безхребетних. Вони єдині з безхребетних побратимів використовують інструменти. Маленькі осьминожки легко засвоюють звички інших восьминогів. Восьминоги мають здатність змінювати форму тіла, щоб уникнути хижаків. І вони вміють робити притулок, використовуючи такі підручні матеріали як камені, черепашки і панцири з'їдених крабів. У всьому цьому "добре" восьминіг робить кратер, в якому і облаштовується. Іноді він закривається зверху плоским каменем, на зразок кришки від каструлі.

5. Собаки

Найрозумніші домашні тварини (хоча власники кішок і міні-пігів можуть з цим посперечатися). Собаки здавна були вірним супутником людини. Середня собака розумна як 2-річний людський дитина. Вони мають більш глибоке розуміння людського світу, ніж будь-які інші тварини, відрізняються найбільш швидкими здібностями до навчання з домашніх вихованців, здатні реагувати на безліч різних команд. З самими дрессіруемимі породами собак можна ознайомитися в нашому рейтингу. Мозок собак може ідентифікувати мільйон типів запахів.

4. Кити

Через величезних розмірів китів навчити їх - важке завдання для людини. Однак соціальну поведінку і методи комунікації роблять китів одними з найрозумніших тварин в нашому хіт-параді. У китів мозок більше, ніж у будь-яких інших живих істот. Їх когнітивні здібності обумовлені присутністю клітин шпинделя в головному мозку. Ці клітини відповідальні за суспільну поведінку і узгодженість між думками і почуттями. Вони також є у людини, шимпанзе і дельфінів. Кити спілкуються один з одним, використовуючи складні вокальні тони.Вони надзвичайно соціальні, подорожують і полюють групами. А кити-білухи здатні імітувати людську мову.

3. Слони

Мають найбільший мозок в порівнянні з іншими наземними тваринами. Вони можуть розпізнавати сотні окремих звуків. Ці сірі гіганти можуть демонструвати широкий діапазон емоцій, таких як радість, грайливість і печаль, а також імітують широкий діапазон звуків. Вони здатні використовувати різні інструменти для пошуку їжі.

2. Дельфіни

На другій позиції в списку знаходяться найрозумніші тварини на планеті після мавп. Люди використовують інтелект дельфінів для вирішення багатьох таємниць Світового океану. Ці граціозні і веселі діти моря можуть висловлювати різні види емоцій, мають чудові здібності до навчання. Під час відпочинку спить лише одна сторона мозку дельфіна, друга не спить, щоб вчасно сприйняти можливу загрозу.

А ще дельфіни є єдиними морськими тваринами, успішно пройшли тест з дзеркалом. Вони дізнаються в ньому себе.

1. Гомініди

Мавпи з сімейства гомінідів - найрозумніші тварини на Землі після людини. Вони мають розвинену і насичену суспільне життя і здатні виражати різні види емоцій. Сімейство включає в себе людиноподібних мавп шимпанзе, орангутангів, горил і бонобо (близький родич шимпанзе).

Гомініди можуть будувати будинки, використовують різні інструменти для пошуку їжі. ДНК горил показує схожість з людиною. Мавпи можуть зрозуміти, що таке індивідуальність і в стані вивчити слова людської мови, а також мову жестів і символів. Вони захищаються від ворогів за допомогою інструментів.

Не можна відповісти на питання про те, яка тварина найрозумніше, поки не будуть проведені численні тести за участю всіх представників даного рейтингу.Може це й на краще, адже для кожного власника саме його вихованець є найрозумнішим.