Топ-10 секретів довголіття або як жити довго?

Понад 40 тисяч жителів Японії мають вік понад 100 років, у Великобританії столітніх довгожителів понад 9 тисяч, в Росії - близько 7 тисяч. У кожного з них свої секрети, які допомагають зберігати бадьорість духу, а також тіла протягом цілого століття.

В сьогоднішній підбірці ми представляємо Топ-10 секретів довголіття . Можливо, комусь вони допоможуть повністю розкрити потенціал свого організму і налаштуватися на максимально довге, насичене і щасливе життя.

Зміст:

  • 10. Їсти зернові, рибу та овочі
  • 9. Дозволяти собі маленькі слабкості
  • 8. Більше часу проводити на повітрі
  • 7. Розгадувати кросворди
  • 6. Зберігати сім'ю і друзів
  • 5. Висипатися
  • 4. Рухатися
  • 3. Працювати із задоволенням
  • 2. Любити
  • 1. Чи не переїдати

10. Їсти зернові, рибу та овочі

Відомо, що найбільше довгожителів, які переступили столітній поріг, живе в Японії. І саме в цій країні основу раціону складають рис, риба і овочі. А ось м'ясо, яйця і жирна їжа в меню практично відсутні. Примітно, що порції на столі середньостатистичного японця набагато менше, ніж у європейців.

9. Дозволяти собі маленькі слабкості

Залізна дисципліна, сувора дієта і незмінний режим не так сприяють довголіттю, як збалансований спосіб життя і маленькі радощі на зразок келиха вина, шоколадного печива або чарочки лікеру.

8. Більше часу проводити на повітрі

Тривалі прогулянки сприяють зміцненню і оздоровленню організму. Тому ходьба по парку приносить більше користі, ніж заняття спортом в закритому фітнес-клубі. Більше половини відомих довгожителів масу часу присвячують прогулянкам.

7. Розгадувати кросворди

Тренування мозку - запорука щасливого довголіття. Вченими доведено, що один з найефективніших тренажерів - звичайні кросворди, а також судоку, чайнворд і інші нескладні головоломки.

6. Зберігати сім'ю і друзів

Широке коло спілкування підтримує в людині спрагу життя. Більше 80% столітніх людей щодня спілкуються з рідними і друзями, а багато і ведуть активне громадське життя.

5. Висипатися

Дефіцит сну призводить до порушення всіх систем в організмі. Вчені рекомендують спати не менше повних 8 годин на добу. Уві сні наш організм набагато активніше відновлюється, а також бореться з негативними наслідками денного стресу.

4. Рухатися

Після 30 років організм виробляє все менше гормонів, необхідних для підтримки життєвої активності. Збільшити викид гормонів, а також зміцнити судини, суглоби і м'язи допомагає фізична активність.

3. Працювати із задоволенням

Улюблена робота продовжує життя. У той же час робота "з-під палки" сприяє ранньому старінню, згасання інтересу до життя і постійного стресу. Соціологи запевняють, що художники, диригенти і філософи виглядають молодшими за свої роки.

2. Любити

Обійми, поцілунки і секс сприяють виробленню в організмі гормону щастя, який є одним з найпотужніших каталізаторів механізму омолодження. Тому близькість коханої людини - запорука довголіття та міцного здоров'я.

1. Чи не переїдати

Вчені підрахували, що довгожителі, як правило, вживають щодня не рекомендовані 2 тисячі калорій, а всього півтори тисячі. Така дієта дозволяє забути про ожиріння і довше підтримувати активність.