Топ-10 правил гарної засмаги + Інфографіка

Лікарі одностайні в думці, що надмірне захоплення засмагою шкідливо для здоров'я. Крім того, необачне перебування на сонці викликає передчасне старіння шкіри.

Однак при дотриманні нескладних правил загар може бути максимально нешкідливим і при цьому надавати здоровий і квітучий вигляд. Маленькі секрети перебування на сонці зібрані в сьогоднішньому Топ-10 правил гарної засмаги .

Зміст:

 • 10. Шкіру до засмаги треба готувати
 • 9. Важливо доглядати за шкірою після засмаги
 • 8. Не треба зіграти при сильному вітрі
 • 7. Гарна засмага виходить тільки в русі
 • 6. Не можна засмагати з мокрою шкірою
 • 5. Важливе значення має захисний засіб
 • 4. Засмагати треба поступово
 • 3. Важливо правильно застосовувати захисні засоби
 • 2. Треба правильно вибирати час для засмаги
 • 1. Треба правильно підбирати фактор захисту
  • Інфографіка

10. Шкіру до засмаги треба готувати

Дивно, але включення в раціон певних продуктів харчування допомагає придбати гарну засмагу. Так, за 10 днів до відпустки рекомендується налягати на продукти з найвищим вмістом каротину - наприклад, морква або абрикоси.

9. Важливо доглядати за шкірою після засмаги

Сонце дуже сильно сушить шкіру, а значить, після кожного відвідування пляжу необхідно прийняти душ, змивши сіль і сонцезахисні засоби, а потім нанести на шкіру спеціальні засоби "після засмаги" або ж звичний зволожуючий лосьйон.

8. Не треба зіграти при сильному вітрі

У вітряні дні набагато більше людей отримують сонячні опіки. Тому лежати під сонцем на вітерці можна тільки в тому випадку, якщо шкіра вже досить адаптована до засмаги, наприклад, ближче до кінця відпустки.

7. Гарна засмага виходить тільки в русі

Якщо весь день лежати в шезлонгу, гарну засмагу отримати дуже складно. Набагато більш рівний відтінок виходить у тих, хто бігає, грає в пляжний волейбол або просто гуляє вздовж кромки моря в пошуках черепашок.

6. Не можна засмагати з мокрою шкірою

Крапельки води, що залишаються на шкірі після виходу з моря або басейну, діють як маленькі лінзи, багаторазово посилюючи вплив сонячних променів і приводячи до опіку. Тому після купання краще скористатися рушником.

5. Важливе значення має захисний засіб

Серед безлічі кремів і лосьйонів для засмаги варто вибирати водостійкі варіанти. Зручні лосьйони у вигляді спрея, який має слабке забарвлення, що зникає при втиранні в шкіру. За допомогою такого засобу легше контролювати відсутність незахищених ділянок на шкірі.

4. Засмагати треба поступово

Щоб до кінця відпочинку шкіра була покрита рівномірним гарною засмагою, починати перебування на сонці треба з 20-30 хвилин. І лише до п'ятого дня час, відведений для засмаги, може становити 1 годину протягом дня.

3. Важливо правильно застосовувати захисні засоби

Сонцезахисні креми, лосьйони і масла треба наносити щогодини і після кожного купання - адже дія захисних факторів слабшає під дією води, а також з часом. Перше нанесення має бути за 15 хвилин до виходу на пляж.

2. Треба правильно вибирати час для засмаги

Найкрасивіший і безпечний загар виходить від перебування на сонці в ранкові та вечірні години.А ось з 12 до 16 годин сонце настільки агресивно, що навіть потужні захисні кошти не вбережуть від шкідливого впливу.

1. Треба правильно підбирати фактор захисту

Ступінь захисту від сонця вказана на упаковці захисних засобів у вигляді фактора SPF. Фактор повинен відповідати фототипу шкіри. Так, для світлої шкіри, схильної до опіків, потрібен SPF не нижче 50. Дуже добре захищають від сонця кошти для дітей - як правило, у них високий SPF і гіпоалергенний склад.

Інфографіка