Топ-10 найбагатших сімей Росії

Експерти Forbes оцінили накопичення найзаможніших російських сімей, опублікувавши на загальний суд результати своєї праці. Примітно, що практично в кожній "клітинці суспільства", що входить в Топ-10 найбагатших сімей Росії , один з членів є чинним або колишнім політиком.

До відома - сукупний статок учасників десятки - $ 26, 3 млрд.

Зміст:

  • 10. Сім'я Зубицких, $ 700 млн.
  • 9. Сім'я Аміновен, $ 1, 12 млрд
  • 8. Сім'я Бажаєвих, $ 1, 24 млрд.
  • 7. Сім'я Магомедових, $ 1, 4 млрд.
  • 6. Сім'я Муцоєвих, $ 1, 52 млрд.
  • 5. Сім'я Шаймієва, $ 2, 3 млрд.
  • 4. Сім'я Саркісова, $ 2, 7 млрд.
  • 3. Сім'я Ананьєва, $ 4, 6 млрд.
  • 2. Сім'я Гуцерієвих, 4, 85 млрд.
  • 1. Сім'я Ротенберг, $ 5, 55 млрд.

10. Сім'я Зубицких, $ 700 млн.

Батько багатого сімейства, Борис Зубицький, є депутатом Держдуми. Старший син Євген - глава КК "Промислово-металургійний холдинг", що входить в "Групу Кокс". Молодший син Андрій - старший віце-президент тієї ж компанії.

9. Сім'я Аміновен, $ 1, 12 млрд

Брати Вадим і В'ячеслав є членами ради директорів компанії "Нафтотранссервіс". Старший В'ячеслав деякий час був заступником виконавчого секретаря Ради Безпеки Бориса Березовського, а також помічником керівника Адміністрації президента Росії.

8. Сім'я Бажаєвих, $ 1, 24 млрд.

Головний актив сім'ї - нафтова компанія "Альянс". Крім того у власності у Бажаєвих компаній "Російська платина" і 20 га землі в престижній південній частині чеської столиці.Засновником бізнесу був Зія Бажаєв, 2000 року загинув у авіакатастрофі.

7. Сім'я Магомедових, $ 1, 4 млрд.

З двох братів мільярдером є старший - Зіяудін, стан молодшого, Магомеда, - $ 300 млн. Зіяудін є головою ради директорів групи "Сума". Магомед встиг попрацювати сенатором, а потім став бізнесменом, оприлюднивши частки в будівельних, портових і телекомунікаційних компаніях.

6. Сім'я Муцоєвих, $ 1, 52 млрд.

Глава сімейства - депутат Держдуми Зелімхан Муцоєв. Його брат і сини володіють частками в девелоперської групи "Регіони". Компанії належить 30 торгових об'єктів, загальна площа яких близько 1, 1 млн. Кв. метрів.

5. Сім'я Шаймієва, $ 2, 3 млрд.

Брати Айрат і Радик найбільш багата сім'я Татарстану - сини першого президента Татарстану Мінтімера Шаймієва. Радик складається в раді директорів ВАТ "ТАИФ", компанії, яка є акціонером найбільших підприємств Татарстану. Айрат - гендиректор ВАТ "Татавтодор".

4. Сім'я Саркісова, $ 2, 7 млрд.

Брати Сергій і Микола - президент і віце-президент компанії "РЕСО-Гарантія". Старший брат займається стратегічними питаннями, у веденні молодшого - залучення великих корпоративних клієнтів.

3. Сім'я Ананьєва, $ 4, 6 млрд.

Першим підприємством братів в 1989 році стало СП "Техносерв", завозиться в Союз персональні комп'ютери. На сьогоднішній день крім "Техносерв" брати володіють "Промсвязьбанка", холдингом "Медіа 3" і компанією "Промсвязьнедвіжімость".

2. Сім'я Гуцерієвих, 4, 85 млрд.

Засновником сімейного бізнесу був Михайло Гуцерієв, який створив в 1988 році приватний банк "Кавказ", а також СП по виробництву меблів. Сьогодні основу стану сім'ї становлять інвестиції в нерухомість, нафта і банківський сектор.

1. Сім'я Ротенберг, $ 5, 55 млрд.

Капітал найбагатшої сім'ї Росії, братів Бориса та Аркадія складається з активів СМП Банку, а також вкладення в будівельну та трубопрокатний галузі. Примітно, що в далекій юності Ротенберг тренувалися в одній секції з Володимиром Путіним і часто виступали спаринг-партнерами майбутнього президента.