Топ-10 популярних політиків і громадських інститутів Росії 2016 (дані ВЦВГД)

Всеросійський центр вивчення громадської думки продовжує радувати опитуваннями, які показують напрямок змін оцінки народом політичної обстановки в країні. 1600 чоловік були задані питання: "Яким політикам ви був довірили (або не довірили) вирішення важливих державних питань?" і "Ви в цілому схвалюєте чи не схвалюєте діяльність такого-то суспільного інституту?" В цілому результати офіційного опитування ВЦИОМ показали зростання рівня довіри населення до російської армії і президенту РФ.

Як населення РФ оцінює діяльність найвідоміших слуг народу?

Зміст:

 • Топ-5 політиків за популярністю (дані центру 2016 року)
  • 5. Жириновський
  • 4. Медведєв
  • 3. Шойгу
  • 2. Лавров
  • 1. Путін
 • Рейтинг найбільш популярних громадських інститутів 2016 року, дані центру
  • 5. Правоохоронні органи
  • 4. ЗМІ
  • 3. РПЦ
  • 2. Президент Росії
  • 1. Російська армія

Топ-5 політиків за популярністю (дані центру 2016 року)

5. Жириновський

Відкриває рейтинг популярних політиків епатажний і скандальний Володимир Вольфович Жириновський. Високо оцінюють його діяльність 9, 1% населення (хоча цей показник і впав на 0, 4% в порівнянні з листопадом). А от не довірили б Жириновському вирішувати важливі державні питання 21% населення - найвищий показник серед політиків.Навіть партія Жириновського, ЛДПР, якщо судити по рейтингу партій перед виборами 2016 року виявилась вище свого глави по популярності (14% по серпневим даними).

4. Медведєв

Оцінка діяльності Медведєва розподілена рівномірно - скоріше схвалюють його 11, 4% населення, скоріше не схвалюють - 11, 3%. Як у підсумках опитування про довіру, так і в рейтингу недовіри Дмитро Анатолійович займає середнє, четверте місце серед політиків. Результати опитування, можливо, додадуть прем'єр-міністру гарного настрою, а все інше, щоб триматися, у нього вже є.

3. Шойгу

Рівень довіри міністру оборони в порівнянні з листопадом 2016 року всі зростає. Якщо в кінці осені його діяльність схвалювали 12, 1%, то в грудні вже 14, 3%. При цьому не довірили б Шойгу вирішувати державні питання всього 0, 2% від опитаних.

2. Лавров

Гострий на язик міністр закордонних справ, чиє висловлювання вже стало мемом в Інтернеті, користується неослабною популярністю серед опитаних. Якщо в листопаді його високо оцінювали 11, 7% від опитаних, то в грудні його популярність зросла на 3, 1%. Як і Шойгу, Лавров не викликає негативних емоцій у російських громадян - не схвалюють його діяльність всього 0, 1% від опитаних.

1. Путін

Президент Росії, який увійшов до списку найвпливовіших людей світу 2016 роки як персоналія викликає у народу менше довіри, ніж сакральна зодягнена владою фігура президента. В цілому його дії схвалюють 59, 2% населення, і довіру це тільки зросла в порівнянні з листопадом 2016 року. На той момент кількість підтримують дії Путіна людей було на 3% менше. Варто зауважити, що це найвище число, яке вдалося отримати політику в рейтингу.Не схвалюють дії Путіна дуже малий відсоток з беруть участь в опитуванні - 1, 8%.

Рейтинг найбільш популярних громадських інститутів 2016 року, дані центру

5. Правоохоронні органи

У загальному і цілому населення оцінює роботу правоохоронних органів скоріше позитивно - "за" висловилося 55, 6%. Однак майже третина (31, 4%) опитаних не в захваті від роботи правоохоронних органів - за рівнем несхвалення цей суспільний інститут посідає третє місце.

4. ЗМІ

Жителі Російської Федерації вважають за краще вірити новинам з телевізора, радіо або газет - 65, 4% високо оцінюють отримані з цих джерел відомості. Однак рівно чверть опитаних (25%) відносяться до ЗМІ з підозрою. І новин з Інтернету довіряти теж повністю не варто. За статистикою, зібраною програмою, розробленою працівником центру цифровий журналістки при Колумбійському університеті Крегом Сілверману, чутки і так звані фейковий матеріали (а попросту брехня), поширюються в соцмережах активніше, ніж матеріали з подальшим спростуванням.

3. РПЦ

Незважаючи на недавні скандали з банком "Пересвет", ловом покемонів в храмі і будівництвом церков на території парків, РПЦ продовжує користуватися високим рівнем довіри населення. Дії цього громадського інституту схвалює 71, 9% населення. А не схвалює відповідно 15% - один з найнижчих показників в списку найбільш популярних громадських інститутів.

2. Президент Росії

У загальному і цілому президент Росії і як державний інститут, і як персоналія користується довірою населення. На грудень 2016 року про його діяльності позитивно відгукувалися 86% громадян. А не схвалювали всього 10.1%, що є максимально низьким показником з усіх.

1. Російська армія

"У Росії двоє друзів - армія і флот", - казав ще Олександр III. Схоже, більшість жителів Російської Федерації поділяють точку зору імператора. Російська армія користується найбільшим рівнем довіри серед усіх суспільних інститутів. Її діяльність схвалюють 87% населення. І це не дивно, після "ввічливих зелених чоловічків" і успішних операцій в Сирії.