Топ-10 людей змінили якість життя на краще

Антибіотики, телебачення і радіо, гаджети. Зараз важко уявити, що колись ніхто не чув про ці, що стали звичними для нас речах.

Представляємо вам десять людей 20 століття, які зробили серйозний вплив на якість життя в столітті 21. Список складений на основі вибору експертів видання "Лента. Ру" і бренду Infiniti.

Зміст:

  • 10. Томас Едісон
  • 9. Генріх Герц
  • 8. Брати Уілбур і Орвілл Райт
  • 7. Френк Ллойд Райт
  • 6. Олександр Флемінг
  • 5. Річард Бренсон
  • 4. Широ Накамура
  • 3. Стів Джобс
  • 2. П'єрпаоло Петрузіелло
  • 1. Джордж Лукас

10. Томас Едісон

В свої 84 роки Томас Едісон отримав рекордну кількість патентів (1093 поодинці або спільно) і був рушійною силою таких нововведень, як фонограф, лампа розжарювання, і одна з найбільш ранніх кінокамер. Він також створив першу промислову дослідницьку лабораторію в світі.

9. Генріх Герц

Великий німецький фізик уможливив розвиток радіо, телебачення і радіолокації, довівши, що електрика може бути передано за допомогою електромагнітних хвиль.

8. Брати Уілбур і Орвілл Райт

Їм належить винахід першого керованого літального апарату важче повітря. Літак, який був створений в Дейтоні, штат Огайо, і піднявся в повітря в штаті Північна Кароліна 17 грудня 1903 року, поклав початок "ери піонерів" авіації, виробництва самого безпечного виду транспорту.

7. Френк Ллойд Райт

Став творцем "органічної архітектури", проголосивши, що форми, знайдені в навколишньому середовищі повинні бути не тільки інтегровані в архітектуру, а й лягти в її основу.

6. Олександр Флемінг

Шотландський бактеріолог в 1928 році відкрив пеніцилін - препарат-антибіотик, який допомагає вбивати шкідливі бактерії. Деякі лікарі думали, що пеніцилін може мати певне значення як місцеве антисептичний засіб, інші ж були налаштовані скептично. Флемінг був упевнений, що пеніцилін може діяти всередині тіла. Він провів кілька експериментів, щоб продемонструвати, що пеніцилін ефективний в боротьбі з бактеріями, навіть якщо його розбавити в 800 разів.

Роботи Флемінга з імунології, бактеріології та хіміотерапії були новаторськими для свого часу і мали великий вплив на розвиток медицини.

5. Річард Бренсон

На п'ятій сходинці топ-10 людей, що змінили світ на краще, знаходиться творець британської компанії Virgin Records, яка зараз займається різною діяльністю - від виробництва спиртного до авіаперевезень. Тим, хто хоче на екскурсію в космос, слід звернутися до Бренсону. Він - батько-засновник Virgin Galactic, першої в світі компанії, що спеціалізується на космічному туризмі.

4. Широ Накамура

Старший віце-президент по дизайну в компанії Nissan Motor Co. , Ltd. з 2001 року і головний креативний директор з квітня 2006 року. Він здійснює нагляд за стратегіями бренду і дизайну продуктів Nissan, Infiniti і Datsun. На японський автомобільний дизайн і японський автопром в цілому орієнтувалися і орієнтуються багато виробників автомобілів з Європи і США.

3. Стів Джобс

Музичний плеєр Ipod, смартфон Iphone, планшет iPad, медіаплеєр Itunes - кращі винаходи Стіва, засновника компанії Apple.А ще Стіву Джобсу і інженеру Стіву Возняку належить заслуга розробки першого в світі персонального комп'ютера.

2. П'єрпаоло Петрузіелло

Цей італієць, який втратив лівої руки і передпліччя в результаті мотокатастрофи, вперше в світі навчився управляти біомеханічних протезом за допомогою думок. За словами Петрузіелло це зажадало великих зусиль, йому доводилося тренуватися майже місяць, з 9 ранку до 6 вечора. Експеримент, в якому брав участь Петрузіелло, дає надію багатьом людям, які втратили кінцівки, на можливість повернутися до нормального життя.

1. Джордж Лукас

Перше місце в списку людей, що змінили наш погляд на якість життя, займає батько однієї з найвідоміших франшиз Голлівуду - Star Wars. Завдяки йому в кіновиробництві широко поширилася технологія "хромакей". Принцип її такий: зйомки в павільйоні йдуть на одноколірному тлі, який потім прибирають і поєднують зображення з потрібним пейзажем або інтер'єром (в тому числі з використанням комп'ютерної графіки). Лукас - засновник студії комп'ютерної анімації Pixar, яка справно постачає Голлівуд, а через нього весь світ, віртуальною реальністю.