Топ-10 найбільш рідкісних тварин на Землі

Фахівці знаменитого Всесвітнього фонду дикої природи стверджують, що за останню чверть століття біологічне різноманіття нашої планети скоротилося приблизно на третину. Щорічно в списки назавжди загублених потрапляють десятки видів рослин і тварин.

В нинішній Топ-10 увійшли самі рідкісні тварини на Землі . Їх залишилося мало, але все ж ці види ще можна врятувати, якщо докласти максимум зусиль.

Зміст:

  • 10. Зубр
  • 9. Казуар звичайний
  • 8. Гавіал
  • 7. Велика панда
  • 6. Сніговий барс
  • 5. Коні Пржевальського
  • 4. Гірські горили
  • 3. Амурський тигр
  • 2. Яванський носоріг
  • 1. Китайський річковий дельфін

10. Зубр

Це найбільше і важке з ссавців Європи. Зубр є останнім представником європейських диких биків. Сьогодні їх чисельності не перевищує 3000 особин, і близько сотні мешкають в неволі. Раніше зубри населяли зону широколистяних та змішаних лісів Кавказу, Північного Ірану, Центральної, Західної та Південно-Східної Європи.

9. Казуар звичайний

Ця велика нелітаючий птах має дуже виразною зовнішністю. Окремі особини важать близько 80 кг і досягають 1, 5 метра в довжину. В основному казуари мешкають на північному сході Австралії і в тропічних лісах Нової Гвінеї. В даний час популяція шлемоносних казуарів становить 1500 особин.

8. Гавіал

Одним з найбільш повільних тварин химерних і рідкісних крокодилів в світі до 1970 року вважався майже повністю зниклим.Однак завдяки розробленій в Індії програмі зі штучного розведення крокодилів, популяція гавіалов була збільшена до 1500 особин. Не дивлячись на це, і сьогодні рептилії гинуть, заплутуючись в рибальських сітках, їх яйця користуються попитом на чорному ринку, а самців винищують через наростів на носі, вважаючи їх афродизіаками.

7. Велика панда

Симпатяга, зображена на емблемі Всесвітнього фонду дикої природи, відома в усьому світі. Однак це не допомагає їй уникнути повільного зникнення. Колись панда мешкала по всій Південній Азії, сьогодні ж її можна зустріти тільки на околицях Тибетського плато. Загальна чисельність виду - близько 1200 особин.

6. Сніговий барс

Цей рідкісний хижак колись мешкав в горах Середньої Азії. Зовні він нагадує білого леопарда, але дрібніше і має довгий пухнастий хвіст. Сніжного барса досить складно зустріти в дикій природі. В даний час чисельність виду НЕ перевищує 2000 особин і продовжує скорочуватися.

5. Коні Пржевальського

Вони були останніми дикими кіньми, які жили на рівнинах Азії. Причиною вимирання цих тварин стали монгольські племена, які полювали на них з-за смачного м'яса. Сьогодні в світі налічується не більше 1000 особин, які містяться неволі. Людям так і не вдалося приручити коня Пржевальського, т. К. Вона від природи не піддається дресируванню.

4. Гірські горили

Великі примати живуть в густих лісах республіки Конго, на південному заході Уганди і в Руанді. Незважаючи на чималі розміри і грізний вигляд, це дуже мирний і товариська тварина. Однак стихійні лиха, хижацьке знищення браконьєрами, що передаються від людини хвороби і знищення природного місця існування призвели до скорочення чисельності цих мавп до 720 особин.

3. Амурський тигр

Один з рідкісних представників світової фауни занесений до Червоної Книги в зв'язку з тим, що знаходиться під загрозою повного зникнення. Найпівнічніший вид тигра мешкає на південному сході Росії. Інтенсивне винищування цих хижаків і скорочення місць проживання через діяльність людини призвела до того, що до кінця 1930-х років їх залишилося всього 50. На сьогоднішній день чисельність амурських тигрів коливається в межах 4 сотень особин.

2. Яванський носоріг

яванський - самий таємничий із всіх носорогів. Раніше це Одноріг тварину можна було зустріти в Південно-Східній Азії, а також на Великих Зондських островах. Сьогодні яванський носоріг живе тільки в Індонезії та на острові Ява. В жодному зоопарку світу точно немає такої тварини, а в дикій природі живе сьогодні не більше 25-30 носорогів.

1. Китайський річковий дельфін

Це водний ссавець було поширене в східній частині Китаю. Річкові дельфіни не мають природних ворогів, проте діяльність людини, забруднення річки Янцзи, споруда дамб і осушення земель призвели до того, що чисельність тварин скоротилася до 30 особин. На жаль, представники цього рідкісного виду практично не виживають в неволі.

Бережіть природу!