Топ-10 кращих творів класичної літератури

Важко заперечувати, що сучасні люди читають менше, ніж сотню років тому. А тому будь-які спроби відродити інтерес до літератури викликають повагу.

Британське видання Daily Telegraph опублікувало Топ-10 кращих творів класичної літератури . Експерти газети переконані, що ці книги змінили світ. Можна сказати, що вони успішно пройшли перевірку часом. Безумовно, слід враховувати, що перелік становили британські журналісти, тому немає нічого дивного, що більше половини списку складають англомовні твори.

Зміст:

  • 10. "Вітер змін", Джордж Еліот.
  • 9. "Пані Боварі", Густав Флобер.
  • 8. "Ярмарок марнославства", Вільям Теккерей.
  • 7. "Війна і мир", Лев Толстой.
  • 6. "Девід Копперфілд", Чарльз Діккенс.
  • 5. "Джейн Ейр", Шарлотта Бронте.
  • 4. "Подорожі Гуллівера", Джонатан Свіфт.
  • 3. "Гордість і упередження", Джейн Остін.
  • 2. "Барсетшірскіе хроніки", Ентоні Троллоп.
  • 1. "Іліада" і "Одіссея", Гомер.

10. "Вітер змін", Джордж Еліот.

Герої цього роману поривчасті, романтичні і сповнені бажання зробити навколишній світ кращим. Персонажі зустрічаються в маленькому британському містечку Миддлмарч. Кожен шукає мета в житті і стоїть на порозі великих змін. Книга була екранізована в 1994 році.

9. "Пані Боварі", Густав Флобер.

Роман побачив світ в 1856 році, а автору відразу ж були пред'явлені звинувачення в образі моралі.Однак твір називали шедевром багато великих літератори, в тому числі Іван Сергійович Тургенєв.

8. "Ярмарок марнославства", Вільям Теккерей.

Роман без героя сповнений песимізму і чорного гумору, він розкриває найтемніші сторони людської натури. Твір було піддано екранізації цілих 10 разів в період з 1911 року по 2004.

7. "Війна і мир", Лев Толстой.

Епічний твір великого російського класика дає уявлення про життя всіх верств суспільства і описує події відразу двох воєн - 1805 і 1812 років. Робота над романом зайняла 6 років. У книзі понад 550 героїв, 200 з яких - реальні історичні персонажі.

6. "Девід Копперфілд", Чарльз Діккенс.

Роман багато в чому є автобіографічним твором. Книга вийшла в 1850 році і відразу отримала масу захоплених відгуків. У Росії романом захоплювалися Толстой і Достоєвський. До речі, в одній з екранізацій книги маленького Копперфільда ​​зіграв майбутній Гаррі Поттер Деніел Радкліфф.

5. "Джейн Ейр", Шарлотта Бронте.

Цей класичний роман був опублікований в 1847 році. Читачів незмінно приваблює сильну і цілісний характер головної героїні. У книзі присутні риси готичного роману. Роман був екранізований 9 разів, останній фільм вийшов на світові екрани в 2011 році.

4. "Подорожі Гуллівера", Джонатан Свіфт.

Сатирико-фантастичний твір в чотирьох частинах відразу стало класикою морально-політичної літератури. Однак, незважаючи на всю серйозне підгрунтя сюжету, роман часто служить основою для переробок, призначених дитячої аудиторії.

3. "Гордість і упередження", Джейн Остін.

Твір, який сьогодні вважається зразковим класичним романом, було спочатку відкинуто видавцями і 15 років пролежала під сукном.Кращим серед перекладів на російську мову вважається переклад І. Я. Маршака. Роман був екранізований 5 разів.

2. "Барсетшірскіе хроніки", Ентоні Троллоп.

Цей цикл з шести романів являє собою яскравий зразок сатиричної літератури вікторіанської епохи. Автор відображає в творах політичні, соціальні та сімейні проблеми, характерні для свого часу.

1. "Іліада" і "Одіссея", Гомер.

Епічні поеми великого Гомера стали для читачів не тільки предметом захоплення, а й цінним джерелом відомостей про життя і звичаї епохи Троянської війни. Для багатьох відомих авторів "Одіссея" і "Іліада" стали джерелом натхнення. Обидві поеми стояли біля витоків західної літератури, вмістивши в себе фольклорні оповіді того часу. І нехай історична достовірність подій, описаних Гомером, викликає суперечки, цінність його робіт неможливо заперечувати.

Немов класичні романи, в сучасний світ повертається мода на стильні чоловічі запонки, які ведуть свою історію з XVII століття, благо зараз купити їх праці не складе.