Топ-10 міфів про алкоголь

З користю спиртних напоїв пов'язано безліч міфів і помилок. На ділі лікарі і вчені закликають не спокушатися на предмет корисності алкоголю, особливо в великих кількостях. У сьогоднішній підбірці ми розвінчаємо Топ-10 міфів про алкоголь .

До речі, рекомендована Всесвітньою організацією охорони здоров'я норма "вогненної води" не так вже й мала - не більше 2 літрів чистого спирту на рік, т. Е. Приблизно пляшка легкого вина в тиждень.

Зміст:

  • 10. Горілка - ліки від застуди та грипу
  • 9. Алкоголь допомагає швидко зігрітися
  • 8. Алкоголь добре пити перед їжею для апетиту
  • 7. Якісний алкоголь нешкідливий
  • 6. Алкоголь захищає від радіації
  • 5. Пиво менш шкідливо, ніж горілка
  • 4. Алкоголь не калорійний
  • 3. Алкоголь знімає стрес
  • 2. Алкоголь знижує тиск
  • 1. Алкоголь підвищує працездатність

10. Горілка - ліки від застуди та грипу

Для багатьох горілка з перцем - улюблений рецепт при перших ознаках застуди. Однак вчені стверджують, що міцний алкоголь не здатний поліпшити роботу імунної системи, а для запаленого горла такі експерименти і зовсім небезпечні. Адже горілка та ще й з перцем подразнює слизову.

9. Алкоголь допомагає швидко зігрітися

Тому спиртні напої часто називають міцними. Дійсно, грамів 50 коньяку або горілки дозволяють розширити судини і поліпшити кровопостачання в організмі. А ось все, що понад цієї дози, дає зворотний ефект.Розширені судини, в тому числі і у поверхні шкіри, підсилюють тепловіддачу, і організм швидше втрачає тепло.

8. Алкоголь добре пити перед їжею для апетиту

Чарочка "для апетиту" - це 25-30 грамів горілки, не більше. Така кількість допомагає активувати в мозку центр насичення. Правда, ефект настане лише через 20-30 хвилин, а мало хто буде чекати так довго перед трапезою. Та й лікарі закликають не вливати в порожній шлунок спиртне, яке агресивно впливає на слизову.

7. Якісний алкоголь нешкідливий

Усі без винятку спиртні напої надають токсичну дію на організм. Безумовно, неякісний алкоголь приносить набагато більше шкоди, так як часто містить сивушні масла, багаторазово підсилюють інтоксикацію. Вибирати хороший алкоголь, звичайно, потрібно, але стверджувати, що він нешкідливий, все ж не варто.

6. Алкоголь захищає від радіації

Вчені довели, що алкоголь знижує бар'єрні функції всіх тканин в організмі, тим самим, збільшуючи дозу радіації, що проникає в організм. Всі чули про застосування червоного вина для виведення з організму радіонуклідів. Однак для цих цілей лікарі настійно рекомендують зелений чай.

5. Пиво менш шкідливо, ніж горілка

Шкода здоров'ю завдає будь спиртосодержащий напій, якщо вживати його у великій кількості. Соціологи в багатьох країнах стверджують, що шанувальники пива в підсумку вживають навіть більше етилового спирту, ніж ті, хто вважає за краще міцні напої. Пояснюють це ціновою доступністю "пінного напою" в порівнянні з горілкою, коньяком і віскі.

4. Алкоголь не калорійний

Цей поширений міф часто повторюють шанувальники всіляких дієт.А між тим, енергетична цінність 100 грамів горілки - більше 200 Ккал. Причому, спалити ці калорії організму складно, так як привносяться вони тільки за рахунок спирту. Позбутися від винних калорій простіше, адже калорійність цього напою частково зумовлена ​​наявністю вуглеводів.

3. Алкоголь знімає стрес

Дуже часто в стресових ситуаціях ми вдаємося до допомоги спиртного, щоб розслабитися і зняти напругу. Лікарі стверджують, що терапевтичний ефект роблять 20-30 мл горілки або 50 мл вина. Великі дози можуть або посилити почуття втоми і пригніченості, або привести в стан штучної ейфорії, за якою разом з похміллям слід глибока депресія.

2. Алкоголь знижує тиск

Цей міф викликаний неправильним трактуванням судинорозширювальної дії спиртного. Дійсно, алкоголь знижує тонус судинної стінки, але це аж ніяк не допомагає знизити тиск. Адже одночасно посилюється серцебиття і кров активніше виштовхується у кров'яне русло, що підвищує тиск. Тому алкоголь гіпертонікам категорично протипоказаний.

1. Алкоголь підвищує працездатність

Багато хто вважає, що після чарочки робота йде на лад. Однак австралійські вчені спростували цей міф на практиці. За результатами масштабного дослідження доведено, що навіть маленькі дози алкоголю притупляють швидкість реакції і знижують здатність до концентрації. В результаті збільшується ймовірність помилок і навіть травм в процесі роботи.