Топ-10 найбільш незвичайних пам'яток

Творчі здібності деяких скульпторів часом виражаються вельми неординарним способом. І на світ з'являються творіння, які залучають увагу не стільки красою і художньою цінністю, скільки оригінальністю.

Саме такі екстраординарні твори увійшли в сьогоднішній Топ-10 найбільш незвичайних пам'яток. У багатьох деякі з цих скульптур викликають подив, однак всі вони без винятку залучають щорічно сотні туристів, журналістів і просто шанувальників всього оригінального.

Зміст:

  • 10. Пам'ятник клізмі (Росія, Желєзноводськ)
  • 9. Пам'ятник щастя (Росія, Томськ)
  • 8. Пам'ятник солоним вухам (Росія, Перм)
  • 7. Пам'ятник гігантського крану (Швейцарія, Вінтертур)
  • 6. Обручки (Канада, Ванкувер)
  • 5. Пам'ятник папараці (Словаччина, Братислава)
  • 4. Пам'ятник відьмі (Німеччина, Гарц)
  • 3. Пам'ятник клавіатурі (Росія, Єкатеринбург)
  • 2. Пам'ятник ковбасі (Росія, Новосибірськ)
  • 1. Пам'ятник їжі (Швейцарія, Женева)

10. Пам'ятник клізмі (Росія, Желєзноводськ)

На території санаторію "Машук - Акватерм" встановлено перший і єдиний в світі пам'ятник клізмі. Вага цієї бронзової композиції - близько 400 кг, висота - 1. 5 метра. Сюжет досить оригінальний - три чарівних янголятка тримають в руках гумову грушу.

9. Пам'ятник щастя (Росія, Томськ)

Ситість, тепло і спокій - ось три складових щастя за версією Вовка з культового радянського мультфільму "Жив-був пес".Саме цей персонаж і став головним героєм композиції "Щастя". На пузі у вовка є кнопка, при натисканні на яку можна почути кілька афоризмів з мультфільму.

8. Пам'ятник солоним вухам (Росія, Перм)

Вираз "Пермяк - солоні вуха" історично пов'язано з розробкою сольових копалень в верхів'ях Ками. Робочі носили мішки з сіллю на спині, неминуче посипаючи голову і вуха, за що і отримали відоме прізвисько. Пам'ятник солоним вухам встановлений в 2006 році біля готелю "Урал".

7. Пам'ятник гігантського крану (Швейцарія, Вінтертур)

Цей гігантський кран чарівним чином ширяє в повітрі. Весь секрет у тому, що всередині струменя захована труба, по якій і подається вода в цей пам'ятник-фонтан. Швейцарський кран не унікальний, аналогічні композиції є в Канаді, Іспанії, Україні.

6. Обручки (Канада, Ванкувер)

Цей канадський пам'ятник присвячений закоханим парам. Виконані ці конструкції зі сталі, скла і алюмінію. Проектував пам'ятник архітектор Денніс Оппенхайм.

5. Пам'ятник папараці (Словаччина, Братислава)

Скульптура зображує папараці, що стоїть за рогом з камерою напоготові. Розташована скульптура поблизу від однойменного ресторану в центрі словацької столиці.

4. Пам'ятник відьмі (Німеччина, Гарц)

Цей пам'ятник задуманий автором як свідчення жіночої підступності і різноманітності, тому розглядати його треба неодмінно з усіх боків. Вигляд ззаду особливо приваблює туристів чоловічої статі.

3. Пам'ятник клавіатурі (Росія, Єкатеринбург)

Кам'яні клавіші цієї величезної клавіатури численні гуляють із задоволенням використовують в якості лавок. Автор пам'ятника - художник Анатолій Вяткін, який презентував місту своє творіння в жовтні 2005 року.

2. Пам'ятник ковбасі (Росія, Новосибірськ)

Симпатичний сервелат з апетитним зрізом був встановлений в не надто багаті на делікатеси 1990-і біля входу в Північно-Чемской ринок. Сьогодні жителі та гості міста із задоволенням фотографуються поруч з цим незвичайним пам'ятником.

1. Пам'ятник їжі (Швейцарія, Женева)

Величезна вилка біля берега Женевського озера - це пам'ятник їжі. Встановлений він був на замовлення компанії Nestle. Пам'ятник слугує дороговказом на головний офіс компанії та музей їжі, розташований поблизу.