Топ-10 найуспішніших венчурних інвесторів Росії 2013

Щорічно експерти Forbes публікують так званий "Список Мідаса". У нього входять найуспішніші венчурні інвестори світу, т. Е. Люди, які не побоялися вкласти мільйони доларів у амбітний, але часом ризикований проект. Не залишаються осторонь і російські підприємці, які вміють оцінити потенціал будь-якого починання та вкласти кошти в самі стоять з них.

Саме вони і увійшли в Топ-10 найуспішніших венчурних інвесторів Росії в 2013 році.

Зміст:

  • 10. Сергій Білоусов
  • 9. Марина Трещова
  • 8. Андрій Казаков
  • 7. Ульві Касимов
  • 6. Едуард Шендерович
  • 5. Михайло Чучкович
  • 4. Олександр Галицький
  • 3. Леонід Богуславський
  • 2. Віктор Ремша
  • 1. Юрій Мільнер

10. Сергій Білоусов

Під управління фонду Runa Capital, що належить Белоусову, - $ 135 мільйонів. До 2012 року фонд мав частку в капіталі британської компанії ThinkGrid, що надає хмарні сервіси. Спільно з фондом Олександра Галицького Білоусов є співвласником IT-компанії Parallels.

9. Марина Трещова

Єдина жінка в десятці кращих венчурних інвесторів, до 2012 року була співвласницею інтернет-магазину взуття Sapato. Серед інших відомих проектів фонду Трещова - телемагазин Shopping Live.

8. Андрій Казаков

Наймолодшому учаснику Топ-10 всього 27 років, але на рахунку його фонду Foresight Ventures вже кілька вдалих угод. Перша - це спільна участь у створенні сервісу в порівнянні цін на готелі DealAngel, а також соцмережу ріелторів Rentjuice і сервіс для турагентств Flextrip.

7. Ульві Касимов

Найбільша угода венчурного фонду Касимова IQ One - продаж частини акцій хмарного сервісу для автоматизації бізнесу "Мегаплан" лідеру ринку - компанії 1С. Касимов - один з найбільших інвесторів в фонд Петергофа - він вніс 5 мільйонів рублів, отримавши частину фонду під своє управління.

6. Едуард Шендерович

Створений Шендеровичем в 2006 році фонд Kite Ventures має під управлінням близько $ 60 мільйонів. Найуспішніші інвестиції фонду - ігрові сайти Kanobu. ru, OGL ru, WorldGames. ru, GamesLife. ru, купон сайт Darberry, сайт бронювання готелів Ostrovok.

5. Михайло Чучкович

Під управлінням венчурного фонду Bright Capital, очолюваного Чучкович, - $ 220 мільйонів. Найбільша угода фонду за останні роки - продаж сервісу по підбору готелів DealAngel. Починав Чучкович венчурні інвестиції, будучи на посаді радника Чубайса в ГК "Роснано".

4. Олександр Галицький

Засновник фонду Almaz Capital Partners має під управлінням близько $ 200 мільйонів. Галицький - один із спонсорів гучного проекту Foundation B612, метою якого є збір грошей на виробництво космічного телескопа для відстеження астероїдів.

3. Леонід Богуславський

Богуславський - співвласник венчурних фондів ru-Net Ventures, RTP Ventures. Капіталіст бере участь більш ніж в 20 компаніях, в основному, пов'язаних з інтернетом. Інвестор володіє 20% акцій одного з найбільших інтернет-магазинів Рунета - мегамаркет Ozon. ru.

2. Віктор Ремша

Вперше про Ремша заговорили, як про успішне венчурному інвесторові після продажу в 2012 році 49, 9% рекламного сервісу Begun Об'єднаної компанії "Рамблера" і "Афіші". Глава фонду Finam також відомий інвестиціями в ресурс Banki. ru, сервіс по складанню гороскопів Astrostar, а також у виробництво комп'ютерних ігор.

1. Юрій Мільнер

Засновник фонду DTS найуспішніший венчурний інвестор і єдиний серед росіян виявився у всесвітньому "Списку Мідаса", зайнявши 35-й рядок. Нечуваний прибуток Мільнер отримав від інвестицій в Facebook, Zygna, Groupon та інші інтернет-проекти. Найперспективнішими серед поточних інвестицій Мільнера є IPO Twitter, а також китайської Alibaba Group.