Топ-10 найбільш шанованих брендів в світі

Фахівці впевнені: репутація компанії-виробника впливає на прагнення споживача купити що-небудь навіть сильніше, ніж характеристики самого продукту.

Визнаний експерт у сфері репутаційного менеджменту Reputation Institute щорічно публікує рейтинг компаній, що користуються особливою довірою серед споживачів. У нинішньому році фахівці Reputation Institute опитали близько 47 тисяч споживачів з 15 країн. Ми пропонуємо сьогодні познайомитися з учасниками Топ-10 найбільш шанованих брендів в світі .

Критеріями для оцінки стали такі емоційні категорії, як повага, довіра, захоплення і просто гарне ставлення до компанії.

Зміст:

  • 10. Lego
  • 9. Canon
  • 8. Volkswagen
  • 7. Microsoft
  • 6. Google
  • 5. Apple
  • 4. Daimler
  • 3. Walt Disney
  • 2. Sony
  • 1. BMW

10. Lego

- найповажніший в світі "іграшковий" бренд. Виробник культового конструктора заробив за оцінками споживачів 76, 35 бали. І хоча за рік бренд втратив 2, 91 бала, Lego користується довірою мільйонів покупців.

9. Canon

заробив 76, 98 бали, ставши одним з найбільш шанованих виробників фототехніки і іншої електроніки. На відміну від збанкрутілого концерну Kodak, який тепер тільки втрачає свої позиції в рейтингу.

8. Volkswagen

набрав за результатами голосування 77, 04 бали. Німецькі автомобільні бренди традиційно займають провідні позиції в рейтингу споживчого поваги.

7. Microsoft

вперше потрапив в десятку найбільш шанованих брендів світу.Ймовірно, той факт, що компанія більше не виглядає злісним монополістом на ринку програмного забезпечення, позитивно позначився на рівні довіри споживачів.

6. Google

два роки тому займала перший рядок, проте, сьогодні не змогла увійти навіть до першої п'ятірки. Концерн набрав 78, 05 бали за результатами опитування споживачів.

5. Apple

заробила 78, 49 бали, ставши самим шановним брендом в сфері IT і телекомунікацій. У минулому році компанію оцінили на 1, 29 бала вище, але зате вона розміщувалася в підсумковому рейтингу лише на дев'ятому рядку.

4. Daimler

- ще один з трьох автоконцернів, потрапили в десятку лідерів. Виробник престижних автомобілів марки Mercedes-Benz набрав за підсумками споживчого голосування 78, 54 бали.

3. Walt Disney

замикає трійку лідерів рейтингу, набравши 78, 92 бали. У порівнянні з минулим роком легендарний бренд дещо здав позиції, втративши 0, 58 бали. Найбільше прихильників у Діснея виявилося в Японії, Росії, Австралії, Італії та Великобританії.

2. Sony

посідає друге місце рейтингу з результатом в 79, 31 бали. Найнижчу оцінку корпорація отримала в Південній Кореї, де Sony займає лише 50-й рядок. Ймовірно, корейці більше схильні поважати власних виробників електроніки.

1. BMW

- найповажніший в світі бренд. Автоконцерн отримав 80, 08 бали зі 100 можливих. До речі, BMW - одна з небагатьох компаній, які зміцнили свою позицію в рейтингу споживчої довіри. У порівнянні з минулим роком підсумковий бал зріс на 0, 65. Експерти відзначають, що позиції німецького автоконцерну сильні не тільки на внутрішньому європейському ринку, а й в США, Канаді, Японії та Китаї.