Топ-10 найбільш авторитетних рейтингових агентств

Складаючи рейтинги банків, фінансових компаній, бізнес-структур, ми часто спираємося на дані, опубліковані солідними і шанованими рейтинговими агентствами. До їх оцінками прислухаються у всьому світі, на їх основа приймають рішення в бізнесі і політиці.
Сьогодні ми представляємо Топ-10 найбільш авторитетних рейтингових агентств , як на міжнародній, так і на російській арені.

Зміст:

  • 10. Національне Рейтингове Агентство
  • 9. A. M. Best Company, Inc
  • 8. Dominion Bond Rating Service (DBRS)
  • 7. Moody's Interfax Rating Agency
  • 6. РА АК & M
  • 5. "Експерт РА"
  • 4. Morningstar (NASDAQ: MORN)
  • 3. Standard & Poor's (S & P)
  • 2. Moody's
  • 1. Fitch Ratings

10. Національне Рейтингове Агентство

Це російське рейтингове агентство було створено в 2000 р і пройшло акредитацію в Міністерстві фінансів Росії. Спеціалізується на присвоєння рейтингів банкам, небанківським кредитним установам, страховим компаніям і недержавним пенсійним фондам, а також керуючим і інвестиційним компаніям.

9. A. M. Best Company, Inc

Це міжнародне рейтингове агентство зі штаб-квартирою в Олдвіке, Нью-Джерсі, США. Основна спеціалізація - страхові компанії. Специфіка оцінки полягає у визначенні рейтингу фінансової стійкості, який визначає, наскільки страховик здатний виконати свої зобов'язання перед страхувальниками. Формула розрахунку рейтингу є власністю компанії

8.Dominion Bond Rating Service (DBRS)

Кредитне рейтингове агентство було засноване в Канаді в 1976 р. На сьогоднішній день це найбільше канадське РА. Існуюча шкала короткострокових боргових рейтингів показує - наскільки великий ризик того, що позичальник не зможе своєчасно виконати власні зобов'язання за короткостроковими боргами.

7. Moody's Interfax Rating Agency

Провідне рейтингове агентство Росії, де кредитні рейтинги присвоюються за національною шкалою, яка відображає думку агентства про кредитоспроможність емітента та його боргових зобов'язаннях на національному ринку. До послуг Moody's Interfax Rating Agency вдаються російські фінансові інститути, регіональні і муніципальні адміністрації, а також компанії нефінансового сектора.

6. РА АК & M

Це російське рейтингове агентство, що минув акредитацію в Мінфіні Росії, було створено в 1994 році. Крім рейтингів компаній РА здійснює оцінку кредитоспроможності суб'єктів РФ і муніципальних утворень. Також АК & M складаються рейтинги провідних підприємств Російської Федерації.

5. "Експерт РА"

Одне з найавторитетніших рейтингових агентств Росії. Є інформаційно-дослідних підрозділом групи компаній "Експерт". Засноване в 1997 р. Агентство складає кредитні рейтинги приватних компаній, кредитні рейтинги регіонів і оцінює їх інвестиційну привабливість.

4. Morningstar (NASDAQ: MORN)

Американське РА спеціалізується на зборі та аналізі інформації по інвестиційним фондам. Споживачам надаються бази даних, навчальні курси, огляди і програмне забезпечення. Система рейтингування фондів ґрунтується на присвоєння їм зірок (від 1 до 5), яка дозволяє підсумувати дані про стійкість фонду з точки зору співвідношення дохідності та ризику.

3. Standard & Poor's (S & P)

Агентство, що займається аналітичними дослідженнями фінансового ринку. Компанія входить в трійку найбільш впливових міжнародних РА. Американський фондовий індекс S & P 500 і австралійський S & P 200 створені саме цією компанією. Агентство проводить оцінку як емітентів, так і окремих боргових зобов'язань. Міжнародна шкала Standard & Poor's дозволяє порівнювати надійність емітентів і зобов'язань різних країн.

2. Moody's

Одне з найавторитетніших в світі міжнародних. РА є дочірньою компанією Moody's Corporation. Агентство займається дослідженнями та аналізом ризиків, присвоєнням кредитних рейтингів. В офісах компанії Moody's трудяться т більше 4500 співробітників в 26 країнах світу.

1. Fitch Ratings

Ця міжнародна багатопрофільна корпорація придбала популярність саме як рейтингове агентство. Ще в 1924 році агентством Fitch була введена рейтингова шкала від "AAA" до "D". Сьогодні своїм основним завданням компанія вважає надання світовим ринкам незалежних і орієнтованих майбутнє оцінок кредитоспроможності, аналітичних даних і досліджень.